فناوری اطلاعات

فناوري اطلاعات بايد در كيفيت زندگي ملموس باشد

منبع: عصرارتباط
نشست کمیته ملی جامعه اطلاعاتی 18 آذرماه با حضور اعضای این کمیته و نصرا... جهانگرد، رییس سازمان فناوری اطلاعات ایران و رییس کمیته ملی جامعه اطلاعاتی، در وزارتخانه ارتباطات و فناوری ایران برگزار شد. در این نشست، نمایندگان وزارتخانه‌ها، سازمان‌ها و شرکت‌ها، گزارشی از فعالیت نهاد مربوط به خود را برای تحقق اهداف جامعه اطلاعاتی ارایه دادند. 
 
نصرا... جهانگرد در این نشست به توجه ویژه دولت به این حوزه اشاره کرد و گفت: «‌مجموعه دولت و رییس‌جمهور معتقدند که کاربرد IT در بخش‌های مختلف بسیار حیاتی است. فناوری اطلاعات عاملی موثر در بهبود کیفیت زندگی، تحول اقتصادی و افزایش بهره‌وری محسوب می‌شود.»
 
با توجه به اعتقاد و توجه دولت به این حوزه، ‌با داشتن برنامه‌ای منسجم و حساب‌شده ‌می‌توان به دستاوردهای بزرگی دست پیدا کرد.
 
او افزود: «مجموعه دولت و رییس‌جمهور معتقدند که کاربرد IT در بخش‌های مختلف بسیار حیاتی است.» معاون وزیر ارتباطات همچنین دستور رییس‌جمهور مبنی بر تهیه برنامه جامع فناوری اطلاعات را یادآوری کرد و درباره هدف رییس‌ دولت از طرح این موضوع توضیح داد: «رییس‌جمهور از فناوری اطلاعات انتظاراتی دارد که در حوزه‌های مختلف نظیر اشتغال‌زایی،‌ بهبود کیفیت زندگی مردم و افزایش بهره‌وری نقش موثری داشته باشد.»
ریيس کمیته ملی جامعه اطلاعاتی با اشاره به برگزاری اجلاس WSIS در سال آینده میلادی، گفت: «بايد گزارش‌های خوبی از فعالیت‌های انجام شده در سال‌های اخیر توسط دستگاه‌ها آماده و در این اجلاس ارایه شود. باید تلاش‌ها در حوزه WSIS دوسویه باشد تا علاوه بر مشارکت در تدوین برنامه‌های بین المللی، از برنامه‌ها و دستاوردهای سازنده موجود در این اجلاس، در برنامه‌ریزی‌های کشور استفاده کنیم.»
 

​​