رگولاتوری

سیاست‌های کلی فیلترینگ در شورای‌عالی فضای مجازی تصویب خواهد شد

دومین جلسه شورای عالی فضای مجازی در دولت تدبیر و امید سه‌شنبه شب به ریاست حسن روحانی رییس‌جمهوری اسلامی ایران تشکیل شد. در این جلسه ایجاد شبکه ملی اطلاعات به‌عنوان زیرساخت فضای مجازی کشور، بر مبنای تعریف روشن و الزامات مورد نیاز برای تحقق این شبکه به تصویب شورای‌عالی فضای مجازی رسید. 
 
در این جلسه پس از بحث و بررسی و ارائه نظرات و پیشنهادهای تخصصی اعضای شورای‌عالی فضای مجازی، ایجاد شبکه ملی اطلاعات به‌عنوان زیرساخت فضای مجازی کشور، بر مبنای تعریف روشن و الزامات مورد نیاز برای تحقق این شبکه به تصویب شورای‌عالی فضای مجازی رسید. با ایجاد شبکه ملی اطلاعات فضای مجازی و سرویس‌ها و محتواهای داخلی در بستری با وسعت بالا و پهنای باند وسیع، امن و سالم در اختیار کاربران قرار خواهد گرفت. بر اساس تصمیم شورای‌عالی فضای مجازی، مقرر شد تا سیاست‌های کلی پالایش فضای مجازی کشور در کمیته‌های تخصصی مرکز ملی فضای مجازی مورد بررسی قرار گرفته و سپس برای تصویب در شورای‌عالی فضای مجازی مطرح شود.
 
همچنین در این جلسه گزارشی از عملکرد سه ماهه شورای‌عالی فضای مجازی و برنامه‌ریزی‌های گوناگون در بخش‌های مختلف مرتبط با فضای مجازی کشور، از سوی دبیرخانه شورا ارائه شد.

​​