فناوری اطلاعات

بهترین‌های توییتر ۲۰۱۳

منبع: روزنامه شهروند
گویا هر ‌سال وقتی که به پایان‌ سال میلادی نزدیک می‌شویم، علاوه بر خریدها و حاشیه‌های آن، سایت‌های اجتماعی همچون توییتر به مرور اتفاقات آن ‌سال می‌پردازند. توییتر ابزاری در سایت خود قرار داده است که از طریق آن شما می‌توانید، بهترین لحظات ‌سال ۲۰۱۳ را در جدول زمانی براساس موضوعات و رویدادهایی که برای شما قرار داده است، مرور کنید. برای دسترسی به این بخش پیشنهاد می‌کنیم امسال توییتر را در این آدرس ببینید. برخی از بخش‌های امسال در توییتر (توییتر ۲۰۱۳) به این شرح است: 
 
#۲۰۱۳: نگاهی ماه‌‌به‌ماه به اتفاقات و رویدادهای مهم در توییتر
# اخبار: دیدن نظرات و افکار مردم درباره رویدادهای جهانی و اخبار داغ
# سرگرمی: بازدید از فرش‌قرمز و استودیوهای مختلف برای دیدن ستاره‌های مختلف
# ورزش: شنیدن سروصداهای مردم درباره رویدادهای ورزشی در سراسر جهان
# ویترین: دیدن و پیداکردن بهترین‌ توییت‌های سال
 
اما‌ سال ۲۰۱۳، سالی بود که توییت‌های حاوی خبر فوت افراد مشهور، همچون ویروس به همه جا پراکنده شد. 
 
توییتی که در رتبه یک این فهرست قرار گرفته، توییت «لیا میشل»، بازیگر جوان سریال مشهور «گلی» است، وقتی که این دختر جوان، پس از انتشار خبر درگذشت دوست و همبازی جوانش در سریال گلی، «کری مونتت»، سکوت خود را شکست توییت کرد: «از همه شما که در این شرایط سخت به من کمک کردید و از عشق و حمایت بی‌انتهای شما، تشکر و قدردانی می‌کنم. کری همیشه در قلب من خواهد بود». این توییت به همراه عکسی ۲نفره از این زوج جوان، ۴۰۸۲۶۶بار در‌ سال ۲۰۱۳ به اشتراک گذاشته شده است. توییت بعدی، مربوط به خبر رسمی درگذشت ستاره جوان و محبوب فیلم‌های «سریع و آتشین»، «پل واکر» است. این توییت که به نوعی به صفحه رسمی فیس‌بوک پل واکر مرتبط است، بیش از ۴۰۰۰۰۰ بار به اشتراک گذاشته شده است. سومین توییت پرطرفدار سال به حیطه‌ای کاملا متفاوت تعلق دارد. وقتی «نیال هرن»، یکی از خوانندگان جوان گروه «وان‌دیرکشن»، توییتی درباره ۲۰ سالگی خود منتشر کرد و نوشت: «بله، ۲۰ ساله شدم. هوررررا. خداحافظ تین‌ایجری!» این توییت نشان می‌دهد وقتی در دوران تین‌ایجری به محبوبیت برسید، چقدر پرطرفدار خواهید بود. بی‌شک طرفداران نیل، این توییت را به این مقام رسانده‌اند. 
 
هرچند ۳ توییت طلایی و پرطرفدار ‌سال ۲۰۱۳، به هیچ‌وجه با توییت ‌سال گذشته قابل‌قیاس نیست. وقتی «باراک اوباما» پیروزی خود را اعلام کرد: ۴سال دیگر... این توییت، همچنان پرطرفدارترین توییت تاریخ است.

​​