فناوری اطلاعات

آیت‌اللهی: از خلف وعده جهانگرد گلایه داریم

رییس سازمان نظام صنفی رایانه‌ای کشور در نامه‌ای به وزیر ارتباطات از خلف وعده در خصوص حضور نماینده بخش خصوصی در کمیسیون تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی گلایه کرد. کاظم آیت‌اللهی در این نامه خواستار تجدیدنظر در این‌باره شده است.
 
به گزارش عصر ارتباط، در مهرماه سال جاری، نصرا... جهانگرد، معاون وزیر ارتباطات طی نشستی با اعضای سازمان نظام صنفی رایانه‌ای از حضور نماینده بخش خصوصی در بالاترین سطح تصمیم‌گیری یعنی کمیسیون تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی خبر داد و قرار بود به این ترتیب نماینده بخش خصوصی برای نخستین بار در این کمیسیون حضور پیدا کند. اما چندی بعد اسحاق جهانگیری، معاون رییس‌جمهور، طی حکمی جهانگرد، اخوان‌فرد و معتمدی را به‌عنوان اعضای حقیقی این کمیسیون معرفی کرد.
 
آیت‌اللهی در این نامه از محمود واعظی خواسته تا از توان و ظرفیت نماینده بخش خصوصی در رگولاتوری استفاده کند. وي با گلایه از این خلف وعده معاون وزیر، گفته در جلساتی که با وزیر داشته، او نيز قویا از حضور نماینده بخش خصوصی در رگولاتوری حمایت کرده، اما این تغییر جهت، او و بخش خصوصی را غافلگیر کرده است. رییس نصر کشور با بیان این مطلب که هنوز نا‌امید نشده و امیدوار است تغییری در این زمینه حاصل شود، گفت استنباط می‌کند که اولویت‌های وزارت ارتباطات تغییر کرده باشد. آیت‌اللهی با بیان این مطلب که در دولت یازدهم حجم تعاملات با بخش خصوصی به شکل قابل توجهی افزایش یافته، گفت: «این تعاملات باید دستاورد عملی هم داشته باشد و به انتظارات بخش خصوصی از دستگاه‌های اجرایی، جامه عمل پوشانده شود.»

​​