باندپهن ثابت

گلایه کاربران از شرایط نابرابر اینترنت

منبع: Fars News
چندی است کاربران اینترنت با نوعی بی‌نظمی در سرویس مواجه هستند. فعالان اینترنتی با تایید سلامت اینترنت ورودی کشور، شرایط نابرابر کاربران شرکت‌ها را قبول دارند و دلیل آن را عدم تعادل بین افزایش اخیر ظرفیت اینترنت و برخی تجهیزات داخلی می‌دانند.
 
 
مدتی است که کاربران اینترنت کشور با نوعی بی‌نظمی در سرویس مواجه هستند.
 
علاوه بر مشکل کیفیت سرویس اینترنت که مهمان همیشگی کاربران ایرانی است، این اواخر اوضاع برای کاربران دست‌خوش تغییرات دیگری نیز می‌شود.
 
به این صورت که در حالی که سرویسی برای برخی کاربران مسدود است، برای برخی دیگر باز است و زمانی که برخی با مشکل کندی سرعت مواجه هستند، برخی دیگر مشکلی ندارند.
 
پیگیری‌های فارس حاکی از شرایط عادی در اینترنت زیرساخت کشور است. شرکت ارتباطات زیرساخت و شرکت‌های خصوصی اعلام می‌کنند که در روزهای اخیر مشکلی در اینترنت ورودی نداشته‌اند. البته به غیر از پنجشنبه هفته گذشته که به دلیل چند قطعی در اینترنت ورودی، کندی مقطعی سرعت ایجاد شده بود.
 
با وجود صحت و سلامت اینترنت ورودی کشور، این سوال مطرح می شود که پس مشکل اینترنت از کجاست؟
 
در شرایط فعلی اغلب فعالان این حوزه تفاوت بین کاربران و شرایط نابرابر برای کاربران شرکت‌های اینترنتی را قبول دارند.
 
در نتیجه پیگیری از فعالان این حوزه، نظر غالب این بود که این تغییرات و نوسانات در اینترنت کشور، به دلیل افزایش 40 گیگابیت بر ثانیه‌ای پهنای باند کشور در 100 روز نخست دولت است که نوعی ناهماهنگی‌ و عدم تعادل را در عملکرد برخی تجهیزات ایجاد کرده است.
 
یکی از فعالان این حوزه گفت: این مشکل فنی که برخی تجهیزات  بالانس کار نمی‌کند در دست بررسی است و پیش‌بینی می‌کنیم تا 15 روز آینده بار دیگر وضعیت اینترنت به پایداری و تعادل قبل از افزایش ظرفیت برسد.

۱ دیدگاه

  • پوریا

    پوریا

    چند سال پیش بود که اینترنت دیال آپ مهمان خانه های ما بود به ما یاد داد صبور باشیم تا اینکه اینترنت adsl آمد یاد گرفتیم که بیشتر صبور باشیم یک صبر برای سرعت و یک صبر برای پول ها از دست رفته بخدا یک صحنه این چند روز دیدم که شاخ در آوردم سرعت یک اینترنت 256kb با یک اینترنت 1mb مقایسه کردم سرعت دانلود اینترنت 256kb بیشتر بود خدایش بعد که حرف می زنی تازه بدهکار هم می شی بقول آقوی همساده : زدن مارا داغون کردن داغون داغون با این اینترنت شون پاسخ

​​