باندپهن ثابت

پهنای باند اینترنت کیش دو برابر شد

رییس اداره مخابرات کیش با اشاره اینکه تا هفته گذشته، پهنای باند اینترنت جزیره کیش310 مگابایت بر ثانیه بود گفت: با تمهیدات صورت گرفته این میزان به620 مگابایت بر ثانیه افزایش یافت و پهنای باند اینترنت این جزیره دو برابر شد.
 
 
ضرغام غلامی ، روز یکشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود:این افزایش پهنای باند شامل مسیر ارتباطی این جزیره به بندرعباس و از بندرعباس به شیراز نیز می شود. 
 
وی درباره تدابیر شرکت مخابرات برای برخورداری مسافران نوروزی کیش از اینترنت نیز گفت: پیش بینی های لازم برای ارتباط مطمئن ساکنان و گردشگران جزیره کیش از طریق فیبر نوری بستر دریا صورت گرفته است. 
 
غلامی ادامه داد: ارتباط رادیویی بین بندر آفتاب و منطقه سفین نیز به عنوان پشتیبان در نظر گرفته شده است. 
 
رییس اداره مخابرات کیش در درباره ظرفیت پوشش تلفن همراه این جزیره در تعطیلات نوروزی گفت: در نوروز سال جاری 600 کانال ورودی و خروجی جدید به ظرفیت شبکه اضافه شد که همچنان در حال استفاده هستند. 
 
غلامی اظهار کرد: در اسفند امسال ترافیک شبکه همراه جزیره کیش سنجیده می شود و در صورت نیاز برای تقویت ظرفیت های ارتباطی این جزیره اقدام خواهد شد. 
 
جزیره کیش در 18 کیلومتری کرانه جنوبی کشورمان در آب های خلیج فارس قرار دارد و از کانون های پربازدید گردشگران محسوب می شود.

​​