فناوری اطلاعات

درآمد یازده ماهه صنعت نرم‌‏افزار چین از ۴۶۰ میلیارد دلار گذشت

منبع: همکاران سیستم
وزرات صنعت و فناوری‏‌های اطلاعاتی چین اعلام کرده است صنعت نرم‏‌افزار این کشور در سال جاری میلادی بیش از ۴۶۰ میلیارد دلار درآمد تولید کرده است. 
 
به گزارش وب‌‏سایت دیجی تایمز، وزیر صنعت و فناوری‏‌های اطلاعاتی چین گفته است درآمد حاصل از صنعت نرم‏‌افزار این کشور در ماه‌‏های بین ژانویه تا نوامبر سال ۲۰۱۳ به بیش از ۸. ۲ تریلیون یوآن (۲. ۴۶۱ میلیارد دلار) رسیده است. این رقم در مقایسه با دوره مشابه در سال ۲۰۱۲ حدود ۸. ۲۴ درصد رشد داشته است. 
بر اساس این گزارش، صادرات محصولات و خدمات نرم‌‏افزاری نیز در این مدت ۱. ۳۷ میلیارد دلار درآمد برای چین به همراه داشته است که این رقم معادل ۸ درصد از کل درآمد صنعت نرم‌‏افزار این کشور است. صادرات محصولات و خدمات نرم‌‏افزاری چین امسال در مقایسه با پارسال ۷. ۱۳ درصد رشد داشته است. 
 

MIIT: China software revenues by business category, Jan-Nov 2013 (CNYb)

Category

Amount

Y/Y

Software products

911.480

26.8%

System integration services

587.798

25.8%

Software for embedded systems

458.852

18.0%

Data processing and operational services

494.227

26.3%

IT consulting services

304.675

26.8%

IC design

82.289

20.2%

 
گزارش وزارت صنعت و فناوری‏‌های اطلاعاتی چین همچنین نشان می‌‏دهد بازار محصولات نرم‏‌افزاری این کشور امسال در مقایسه با سال گذشته حدود ۸. ۲۶ درصد رشد داشته است. رشد بازار خدمات یکپارچه‏‌سازی سیستم‏‌ها نیز در مقایسه با پارسال ۸. ۲۵ درصد اعلام شده است. بازار نرم‌‏افزارهای توکار (امبدد) نیز رشدی ۱۸ درصدی را تجربه کرده‏‌اند.
 
فروش خدمات عملیات و پردازش داده‏‌ها نیز امسال ۳. ۲۶ درصد رشد داشته است. بازار مشاوره‌‏دهی آی تی نیز در این مدت رشدی ۸. ۲۶ درصدی را تجربه کرده است. رشد بازار طرح‏‌های آی سی (مدارهای یکپارچه) چین نیز ۲. ۲۰ درصد اعلام شده است.

​​