فناوری اطلاعات

گوگل وارد صنعت خودروسازی می‌شود

این طور که فعالیت‌های اخیر شرکت گوگل نشان می‌دهد و منابع خبری بر پایه اطلاعات به‌دست آمده توضیح می‌دهند، عرضه بعدی که این شرکت بزرگ اینترنتی وارد آن خواهد شد اتومبیل‌سازی است.
 
 
به گزارش گروه اخبار خارجی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)، روزنامه وال‌استریت‌ژورنال در تازه‌ترین نسخه خود توضیح داد که گوگل هم‌اکنون با شرکت خودروسازی Audi آلمان همکاری‌های خود را آغاز کرده است تا قابلیت‌های سرگرمی و اطلاعاتی مبتنی بر سیستم‌عامل اندروید را برای نسل جدید خودروهای این شرکت ارتقا دهد.
 
این طور که گفته شده است، جزییات مربوط به فعالیت‌ها و همکاری این دو شرکت بزرگ در نمایشگاه محصولات الکترونیکی CES 2014 تا حدود یک هفته دیگر به طور رسمی منتشر می‌شود.
 
البته گفته می‌شود که گوگل همکاری‌های خود را با برخی دیگر از شرکت‌ها از جمله Nvidia آغاز کرده است تا بتواند اندروید را به عنوان یک سیستم‌عامل کاربردی برای نسل جدید خودروها عرضه کند. 
 
این اتفاق به رانندگان امکان و سرنشینان خودرو امکان می‌دهد به موسیقی‌ها، سیستم‌های تعیین مسیر، ابزارهای کاربردی و خدمات مربوطه که روی گوشی هوشمند اندرویدی خود در اختیار می‌گیرند،‌دسترسی داشته باشند.
 
تلاش گوگل در این زمینه در حالی صورت می‌گیرد که اپل سرویس iOS in the Car را ژوئن گذشته در همایش WWDC 2013 خود معرفی کرد. اپل با این کار سعی کرد امکان دسترسی مستقیم راننده و سرنشینان به قابلیت‌ها و ابزارهای دستگاه‌های مبتنی بر سیستم‌عامل iOS از طریق سیستم کنترلی اتومبیل فراهم شود.

​​