باندپهن

مدیرعامل زیرساخت از اجرای پروژه تدبیر1 با هدف توسعه پهنای باند اینترنت کشور به چهار ترابیت خبر داد

اجرای پروژه تدبیر یک ، با هدف توسعه پهنای باند اینترنت کشور به چهار ترابیت توسط شرکت ارتباطات زیرساخت پروژه توسعه شبکه انتقال زیرساخت کشور تحت عنوان تدبیر یک با هدف توسعه پهنای باند اینترنت کشور به چهار ترابیت و توسعه شبکه IP داخل کشور با ظرفیتی بالغ بر 20 ترابیت بر ثانیه براساس سیاست های جدید وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در دولت تدبیر و امید در شرکت ارتباطات زیرساخت اجرا می شود.
 
به گزارش آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا) از شرکت ارتباطات زیرساخت محمود خسروی معاون وزیر، رئیس هیأت مدیره و مدیرعامل شرکت ارتباطات زیرساخت با اعلام این مطلب افزود : این پروژه دربر نامه پنج ساله پنجـــم کشور در راستای اهداف بلند مدت توسعه ارتباطات کشور و به منظور فراهم کردن زیرساخت های لازم برای پیاده سازی دولت الکترونیک در این شرکت طراحی و در مرحله فراخوان عمومی قرار گرفته است .
 
خسروی تصریح کرد : بستر فیزیکی این شبکه بر پایه فیبرنوری و گستردگی آن در سراسر کشور است و به دلیل حجم زیاد پهنای باند ارتباطات این پروژه ، استفاده از مدرن ترین و به روزترین فناوری های مرتبط با شبکه انتقال ، در این طرح مورد توجه قرار گرفته است .
 
وی تصریح کرد : شرکت ارتباطات زیرساخت در این پروژه استفاده از کنسرسیوم های متشکل از پیمانکاران داخلـــی فعال حوزه ارتباطات ، شرکت های دارای سابقه تولیدی ، تحقیقی و با توان مالی متناسب با حجم این پروژه مورد توجه قرار داده است تا به دیگر اهداف اجرای این پروژه از جمله انتقال دانش فنی فناوری های جدید این حوزه به کشور ، دست پیدا کنیم .
 
معاون وزیر درخصوص شناسائی شرکت ها و کنسرسیوم های توانمند برای اجرای این پروژه گفت : فراخوانی از روز چهارشنبه 18 دی ماه در نشریات کثیرالانتشار در این زمینه صورت گرفته و علاقمندان به حضور در فراخوان فرصت دارند تا چهارشنبه بیست و پنجم دی ماه می توانند نسبت به دریافت مدارک استعلام ارزیابی اقدام کنند.
 
لازم به ذکر است کنسرسیوم های واجد شرایط و علاقه مند به حضور در فراخوان می توانند برای کسب اطلاعات بیشتر به سایت الکترونیکی شرکت به نشانی WWW.tic.ir مراجعه فرمایند .

​​