باندپهن ثابت

گاف آسیاتک در تبلیغ اینترنتی 10 مگابیتی

IMG_8017.JPG
 
یکی از شرکت‌های ارایه‌دهنده خدمات اینترنت پرسرعت در بیلبوردهای تبلیغاتی خود به جای اینترنت 10 مگابیتی، از عرضه اینترنت 10 مگابایتی خبر داد.
 
به گزارش خبرنگار آژانس خبری ارتباطات و فناوری اطلاعات (ایستنا)، آسیاتک در بلیبردهای تبلیغاتی خود در شهر ساری آورده است که اینترنت پرسرعت با سرعت 10 مگابایت را با 100 گیگابایت ترافیک به همراه مودم رایگان عرضه می‌کند.
 
این درحالی است که هر یک مگابایت هشت برابر یک مگابیت است که عملا امکان ارایه آن روی خطوط سیمی و با فناوری ADSL وجود ندارد.
 
 
توضیحات آسیاتک:

در پی انتشار این خبر در ایستنا، آسیاتک، جوابیهای را ارسال داشته، که بدون نیاز به توضیحی، عینا در ادامه می‌آید:

پیرو انتشار خبر مذکور به اطلاع می رساند که اشتباه نگارشی توسط یکی از نمایندگان آسیاتک در شهر ساری رخ داده و ضمن برخورد با نماینده مذکور، دستور تعویض تابلو نیز داده شده است. قابل ذکر است فروش اینترنت پرسرعت شرکت آسیاتک، شبکه بسیار گسترده در سراسر کشور با بیش از 4500 عاملیت فروش اصلی و فرعی می باشد و احتمال بروز چنین اشتباهاتی نیز وجود دارد. نکته مهمتر در این اصلاحیه این است که در تکنولوژی ADSL2+ امکان ارایه سرویس با سرعتی تا 24 مگابیت در ثانیه وجود دارد و شرکت آسیاتک نیز اخیرا سرویسی با عنوان" شهاب 1 " با سرعت 10 مگابیت در ثانیه طراحی نموده است که  برای اولین بار در نمایشگاه الکامپ 92 رونمایی و مورد استقبال بسیاری از بازدید کنندگان قرار گرفت.
لازم به ذکر است که خبرنگار این رسانه در پاراگراف آخر خبر،خود نیز دچار اشتباه شده است.وی در بخش آخر خبر آورده است که هر یک مگابایت هشت برابر یک مگابیت است که عملا امکان ارایه آن روی خطوط سیمی و با فناوری ADSL وجود ندارد، در حالی که در تکنولوژی ADSL2+ امکان ارایه سرویس  روی زوج سیم تا سرعت بالاتر از 8 مگابیت بر ثانیه نیز امکانپذیر است.

 

 

 


​​