باندپهن ثابت

تجهیزات زیرساخت بومی‌سازی می‌شود

منبع: ایسنا
مدیرکل دفتر طرح‌های جامع و تدوین استانداردها از بومی سازی تجهیزات شرکت ارتباطات زیرساخت با سفارش تولید دو دستگاه تجهیزات انتقال نوری (Roadm) و تجهیزات انتقال الکتریکی 10 گیگا بیت برثانیه ( SDH رده 64) خبر داد.
 
 
غفار تبریزی افزود: در حال حاضر در حال تبادل قرارداد تجهیزات انتقال نوری (Roadm) با مرکز تحقیقات مخابرات ایران و تجهیزات انتقال الکتریکی، با دانشگاه صنعتی شریف هستیم.
 
وی ادامه داد: در شرکت ارتباطات زیرساخت تا به امروز تابع خرید کالا و خدمات بودیم و سفارش کالا نداشتیم؛ اما امروز با توجه به اینکه حق مالکیت معنوی این سفارشات به نام شرکت ارتباطات زیرساخت ثبت می شود، این مهم می تواند شرکت را در راستای رسیدن به اهداف مقابله با تحریم‌ها، یاری دهد.
 
مدیرکل دفتر طرح‌های جامع و تدوین استانداردها گفت: این سفارشات براساس نیاز این شرکت انجام شده و حق و حقوق شرکت نیز در آن کامل رعایت شده است، به طوری که در هر مرحله نتایج تحقیقات، به گروههای مطالعاتی ارائه می شود.
 
وی افزود: مدت زمان انجام سفارشات از زمان عقد قرارداد دو سال است که با ساخت دو دستگاه ازتجهیزات انتقال نوری و الکتریکی و تایید آن توسط شرکت ارتباطات زیرساخت، تولید انبوه در جهت مقابله با تحریم‌ها آغاز می شود.
 
غفار تبریزی در پایان تصریح کرد: تولید دانش و بومی سازی به واسطه شرکت ارتباطات زیرساخت، بزرگترین دستاورد این پروژه، در استفاده از سرمایه‌های داخلی است.

​​