فناوری اطلاعات

طرح سیسکو برای تحت پوشش قرار دادن همه ساکنان زمین!

شرکت سیسکو طی چندین سال حضور در بزرگترین نمایشگاه محصولات الکترونیکی جهان برای نخستین بار در سالن نمایشگاه CES 2014 حضور یافت که این مسئله تعجب همه شرکت‌کنندگان را برانگیخت.
 
 
به گزارش گروه اخبار خارجی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)، این مسئله به آن معنی خواهد بود که سیسکو طی چند سال گذشته تولید محصولات الکترونیکی برای کاربران خانگی از جمله دوربین دیجیتالی Flip و سیستم شبکه‌ای Linksys را کنار گذاشته است.
اما "جان چمبرز"( John Chambers) مدیرعامل سیسکو بر این باور است که طرح "اینترنت برای همه‌ چیز"(IoE) در این شرکت رکن اصلی را برعهده دارد و در آینده نزدیک همه ساکنان کره خاکی، کاربران خانگی و متخصصان را تحت پوشش قرار می‌دهد.
 
سیسکو در نظر ندارد ابزارهای خود را به صورت مستقیم به کاربران بفروشد، بلکه در برنامه‌ریزی‌های خود به این نتیجه رسیده است تا به صورت گسترده‌تر صنایع را به خود وابسته کند و آن‌ها را کارآمدتر سازد. به عبارت دیگر، این شرکت قصد دارد زیرساخت‌ها را تحت پوشش قرار دهد و با ورود به حوزه ابزارهای موبایلی، طرح "اینترنت برای همه چیز" را گسترش دهد.
 
مدیرعامل سیسکو برای تحقق این هدف قصد دارد روش‌های سنتی را کنار بگذارد. این شرکت پیش‌بینی کرده است که در سال 2020 از اجرای طرح "اینترنت برای همه چیز" بیش از 19 میلیارد دلار درآمد کسب می‌کند.
 

​​