فناوری اطلاعات

عضو حقیقی شورای عالی فضای مجازی:

مرکز ملی فضای مجازی درباره شبکه‌های اجتماعی تصمیم می‌گیرد

منبع: مهر
عضو حقیقی شورای عالی فضای مجازی تاکید کرد: تصمیم سازی و سیاست گذاری برای فیلترینگ سایت‌های اینترنتی بر عهده شورای عالی فضای مجازی است و کمیته تعیین مصادیق که مسئولیت آن را دادستانی کل کشور برعهده دارد، این سیاست‌ها را اجرا می‌کند.
 
 
حجت الاسلام حمید شهریاری صبح امروز یکشنبه در نشست خبری در خصوص برنامه‌های شورای عالی فضای مجازی برای شبکه‌های اجتماعی و پالایش سایت‌های اینترنتی گفت: تا جایی که به عنوان عضو شورای عالی فضای مجازی به من مربوط می‌شود، مرکز ملی فضای مجازی قرار است در زمینه قانونگذاری شبکه‌های اجتماعی و سیاست‌گذاری در این زمینه فعالیتی را انجام دهد و این موضوع را در شورای عالی فضای مجازی مطرح کند اما اینکه چقدر از این کار انجام شده است دبیر این شورا باید در مورد آن اظهارنظر کند.
 
عضو شورای عالی فضای مجازی در مورد فیلترینگ فضای مجازی کشور نیز گفت: پالایش محتوا و فیلترینگ بحث گسترده‌ای است که یکی از مسئولیت‌های مهم شورای عالی فضای مجازی کشور بوده و در این زمینه رسیدگی به سیاستگذاری‌های این حوزه صورت خواهد گرفت.
 
وی خاطرنشان کرد: در این راستا سیاست‌گذاری و تصمیم سازی در بحث پالایش و فیلترینگ فضای مجازی کشور برعهده شورای عالی فضای مجازی خواهد بود و عملیات اجرایی این تصمیمات در کارگروه تعیین مصادیق فیلترینگ که مسئولیت آن برعهده دادستانی کل کشور است، انجام می‌شود.

​​