فناوری اطلاعات

تب فیس‌بوک تا 3 سال آینده ریشه‌کن می‌شود

محققان دانشگاه پرینستون آمریکا بر اساس یک مطالعه جدید اعلام کردند که تب استفاده از شبکه اجتماعی فیس‌بوک مانند یک بیماری مسری بین مردم منتقل می‌شود، اما با توجه به اینکه ما با سرعت اندک خود را در مقابل آن ایمن می‌کنیم، این بیماری در نهایت ریشه‌کن خواهد شد.
به گزارش گروه اخبار خارجی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)، از آنجایی که عضویت در شبکه اجتماعی فیس‌بوک و استفاده از قابلیت‌های آن به صورت اپیدمی بین مردم رواج یافته است، دانشمندان به این نتیجه رسیده‌اند که استفاده از فیس‌بوک مانند بیماری طاعون به‌تدریج تنزل میابد و در نهایت محو می‌شود.
 
این محققان گفته‌های خود را از این هم فراتر برده‌اند و توضیح دادند که شبکه اجتماعی فیس‌بوک طی 3 سال آینده بیش از 80 درصد مراجعه‌کنندگان خود را در ساعت‌های شلوغ روز از دست می‌دهد.
 
نتایج حاصل از این مطالعات در آخرین شماره از نشریه arXiv Servers منتشر شده است. بر اساس فرضیه این محققان، ایده‌های نو مانند بیماری‌ها پیش از ریشه‌کن شدن به صورت عمومی در جامعه گسترش میابند و در دوره حضور خود غالب مردم را مبتلا می‌کنند.
 
محققان این دانشگاه در صحبت های خود به شبکه اجتماعی MySpace اشاره کردند که پس از گذشت مدتی از فضای رقابتی خارج شد. آن‌ها اعلام کردند که شبکه اجتماعی فیس‌بوک در سال 2017 میلادی بیش از 80 درصد مشتریان خود را از دست می‌دهد.

​​