باندپهن

۲۰ درصد کاهش قیمت اینترنت قانونی شد/ اعمال پیش از پایان سال

کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات 20 درصد کاهش قیمت اینترنت را مصوب کرد تا سرانجام وعده چند ماهه وزیر ارتباطات برای کاهش قیمت، امکان تحقق یابد. همچنین وزیر وعده داده این کاهش قیمت پیش از سال برای کاربران اعمال می‌شود.
به گزارش خبرگزاری فارس، سرانجام وزیر ارتباطات توانست وعده کاهش قیمت اینترنت را که از زمان ورود به وزارتخانه بارها بر آن تاکید کرده بود، عملی کند. 
 
کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات در جلسه روز یکشنبه خود این موضوع را به تصویب رسانده است. به این ترتیب قرار است قیمت اینترنت کاربر نهایی 20 درصد کاهش یابد که این کاهش قیمت روی حجم (ترافیک) لحاظ می شود.
 
این وعده با پذیرش کاهش بخشی از هزینه ها توسط بازیگران حوزه اینترنت از جمله شرکت زیرساخت، شرکت مخابرات و شرکت های PAP محقق شده است.
 
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات توضیح داد: از مجموع 20 درصد تخفیف قیمت اینترنت که به زودی برای کاربران اعمال می‌شود، 10 درصد سهم شرکت زیرساخت، 7.5 درصد سهم شرکت مخابرات و 2 درصد سهم شرکت‌های PAP است و این شرکت ها پذیرفته اند که با کاهش هزینه ها، تقلیل سود و افزایش بهره وری، تعرفه حجمی اینترنت ADSL در مجموع به میزان 20 درصد کاهش یابد.
 
واعظی تاکید کرد: این مصوبه به زودی ابلاغ خواهد شد و تا پیش از پایان سال برای مشترکان اعمال می شود.

2 دیدگاه

  • amir

    amir

    چرا زیرساخت فقط 10 درصد؟ وقتی 400 درصد سود کاذب روی قیمت واقعی خطوط میکشن؟ مظطمئن باشید تاثیری در کیفیت مشاهده نمیشه چون شرکتها بلدن چطور زیرآبی برن پاسخ
  • فروشگاه عطر و ادکلن آنلاین

​​