باندپهن ثابت

سود چندین برابری از پهنای باند اینترنت

در حال حاضر دولت جدید اقدامات مناسبی را در زمینه بهبود وضعیت پهنای باند در کشور انجام داده اگرچه هنوز با سرانه پهنای باند منطقه فاصله بسیار زیادی داریم.
مسعود ریاضیات رییس انجمن شرکت‌های اینترنتی در گفت‌وگو با ایسنا با بیان این مطلب اظهار کرد: ما باید در پایان برنامه پنجم توسعه مقام دوم را در منطقه کسب کنیم. برای رسیدن به این هدف وزارت ارتباطات باید با سرعتی بیشتر از قبل به پهنای باند کشور اضافه کند.
 
این کارشناس در رابطه با وضعیت پهنای باند در کشور افزود: درحال حاضر دولت جدید درحال افزایش پهنای باند در کشور است و در کنار این افزایش باید به موضوع دیگری نیز توجه کرد. باید قیمت پهنای باند را نیز متعارف کرد یعنی برروی پهنای باندی که به این شرکت‌ها می‌فروشند سودی اندک و منطقی دریافت کند اما درحال حاضر برروی پهنای باند چندین برابر سود گرفته می‌شود.
 
وی همچنین یکی از دلایل کم‌فروشی اینترنتی در کشور را بالا رفتن هزینه‌ها عنوان کرد و گفت: هزینه‌های عمومی اعم از قیمت آب، برق و غیره در چند سال گذشته افزایش پیدا کرده است به علاوه تقاضای کاربران نیز برای دریافت سرویس اینترنت بالاست. این موضوعات دست به دست هم می‌دهد و کم‌فروشی را بوجود می‌آورد. اگر توجهی به میزان تقاضای کاربران برای دریافت اینترنت داشته باشیم و آن را با پهنای باند در کشور مقایسه کنیم دلیل ضریب اشتراک بالا را درک خواهید کرد.
 
ریاضیات در پایان افزود: برطرف کردن مشکل پهنای باند و مشکل شرکت‌های خصوصی می‌‍تواند کمک به سزایی به بهبود وضعیت اینترنت در کشور داشته باشد و درحقیقت توجه به این دوعامل ضریب اشتراک را به یک به هشت نزدیک می‌کند. باید از طریق اینترنت بتوانیم اقتصاد کشور را توسعه دهیم. حال اگر این بستر با هزینه کم و کیفیت بالا در اختیار کاربران قرار بگیرد این توسعه بهتر انجام خواهد گرفت.

۱ دیدگاه

  • علی

    علی

    مشکل اینترنت ایران یکی دوتا نیست خودشون هم خوب میدونن بنده از مخابرات اشتراک 512 دارم از بس کیفیت پایینه و تایم اوت زیاده که سایتهارو یکی درمیان باز میکند یا اصلا باز نمیکند!!!! زنگ زدم پشتیبانی و گفتم کیفیت خیلی پایین اومده ! گفتند الان سرعت دانلوتون پایینه ؟ گفتم نه سرعت همیشه ثابت و خوبه ! گفتند پس اگر مشکل دیگه ای دارید بما مربوط نمیشه !!!!!!!!! این هم از کشور کاملا اسلامی ایران عزیزمون ! اصلا واسشون مهم نیست این اینترنت مزخرف - گران- بیکیفیت- که تحویل مردم میدهند ایا مصرف کننده راضی هست یا اینکه خیر ! پاسخ

​​