تلفن همراه

تأخیر در نهایی شدن قرارداد نوکیا و مایکروسافت

منبع: Fars News
به علت بروز برخی مشکلات در بخش آسیایی تولید گوشی تلفن همراه نوکیا، نهایی شدن واگذاری این بخش از شرکت نوکیا به مایکروسافت تا ماه آوریل به تأخیر افتاد.
 
 
به نقل از ای ان گجت، شرکت فنلاندی نوکیا طی قراردادی قرار است بخش تولید تلفن همراه خود را به شرکت آمریکایی مایکروسافت واگذار کند، بر اساس  اعلام و برنامه ریزی قبلی دو شرکت، این واگذاری قرار بود تا پایان سه ماهه نخست سال جاری میلادی نهایی شود اما با بروز برخی موانع این واگذاری در حال حاضر با تأخیر مواجه شده است.
 
مقامات دو شرکت طی اظهاراتی در روزهای اخیر از تأخیر در اتمام این قرارداد به علت مشکل در بخش آسیایی این شرکت خبرداده‌اند.
 
بخشی از واحدهای مونتاژ و تولید گوشی نوکیا در برخی کشورهای آسیایی مانند هند و چین قرار دارند و به نظر می رسد مشکلاتی در زمینه دریافت مجوز واگذاری در این کشورها مانع از تکمیل این قرار داد شده است.
 
اخیرا نوکیا در زمینه پرداخت مالیات خود به هند با مشکل جدی مواجه شده بود.
 
بنا به گفته مقامات دوشرکت، تمام مجوزهای واگذاری مربوط به این قرار داد 7.45 میلیارد دلاری در آمریکا و اروپا از سوی مراجع مرتبط صادر شده است، اما دریافت مجوز از مراجع آسیایی تا ماه آوریل سال جاری طول خواهد کشید.
 
با این حال شرکت مایکروسافت تبلیغات خود را برای ورود جدی به بازار گوشی تلفن همراه آغاز کرده است و این بدان معناست که گوشی های با سیستم عامل ویندوز در آینده نزدیک سهم بیشتری را از بازار به خود اختصاص خواهند داد.
 
بنا به گفته ناتیا نادلا، مدیر کل مایکروسافت، با تکمیل این قرارداد روند گسترش گوشی های با سیستم عامل ویندوز به عنوان رقیبی جدی برای اندروید در بازار، شتاب بیشتری خواهد گرفت.

​​