فناوری اطلاعات

اظهارات عجیب امام جمعه مشهد: وزیری که پایش لب گور است می خواهد فیلتر شکن فیس‌بوک شود+توضیحات وزارت ارتباطات

امام جمعه مشهد گفت: لعنت بر فتنه 88 که باعث شد وزیر متعهد ما که روزگار جوانی در وزارت امور خارجه به نظام خدمت می‌کرد امروز در سنین پیری و در حالی که پایش لب گور است بگوید، می‌خواهم فیلتر شکن فیس بوک شوم.

روزنامه جام جم به نقل از خبرگزاری مهر نوشت: آیت الله احمد علم الهدی ظهر جمعه در جوار بارگاه منور رضوی در جمع زائران و مجاوران رضوی با اشاره به سخنانی که یکی از رسانه های کشور به وزیر ارتباطات نسبت داده، اظهار کرد: باشگاه خبرنگاران جوان از قول وزیر ارتباطات گفته دولت باید فیلترینگ را از بین ببرد و فیس بوک را از فیلتر خارج کند و سپس گفته فقط 15 درصد فیس بوک قابل استفاده است و این معنی اش این است که دروازه فرهنگمان را به سوی دشمنان پیغمبر باز کنیم.
 
امام جمعه مشهد گفت: با شکستن فیلترینگ فیس بوک غیر از اهانت به پیامبر و اهل بیت و برخورد با دین بر روی مغز جوانان ما سیل رها خواهد شد و آیا با این مسئله می خواهید فرهنگ مقاومتی داشته باشید.
 
آیت الله علم الهدی افزود: مگر این دولت، دولت همین رئیس جمهور نیست، مگر مجلس به این دولت رای نداده و آیا آنها به شما رای داده اند که فیلتر شکن فیس بوک شوید؟
 
وی گفت: بنده اگر یک لیوان شربت سکنجبین را در دست بگیرم و بگویم 98درصد این لیوان شربت گوارا است و فقط 2 درصد آن زهر است و شما بگیر این را بخور آیا این کار درست است، اینکه شما می گویید فیس بوک 15 درصد اش زهر است آیا باید فیلترینگش شکسته شود و راه برای دشمنان خدا باز شود.
 
امام جمعه مشهد در پاسخ به احساسات و شعارهای بعضی از نمازگزاران افزود: البته توجه داشته باشید این آقای وزیر فردی متدین است و ضد ولایت فقیه نیست و یک روزی در وزارت خارجه به این نظام خدمت می کرده است، من نمی دانم اینها وقتی پیر می شوند چرا این حال را پیدا می کنند و به چهار قدمی چاله مرگ که می رسند این حرف ها را می زنند.
 
وی افزود:لعنت بر فتنه 88 که کاری کرد برخی از متدین های ما این چنین حرفهایی را بزنند، آیا این لبیک به حرف رهبری است که شما برادر متدین بیایید بگویید می خواهیم فیلتر شکن فیس بوک بشویم، هنوز 40 روز از سخنان رهبر معظم نمی گذرد، آدم دلش به مظلومیت این رهبر آتش می گیرد که یک مسئولی پاسخ رهبری را اینگونه می دهد.
 
بیانیه وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در خصوص سخنان حضرت آیت الله علم الهدی امام جمعه محترم مشهد
 
بیانیه وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در خصوص سخنان حضرت آیت الله علم الهدی امام جمعه محترم مشهد با توجه به انتشار سخنان حضرت آیت الله علم الهدی امام جمعه محترم مشهد در خصوص سخنان منتسب به وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات موارد ذیل جهت تنویر افکار عمومی اعلام می گردد:
1- دکتر واعظی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در خصوص رفع فیلتر فیس بوک تا کنون هیچگونه مصاحبه ای نداشته و این موضوع مربوط به حوزه کار کمیته تعیین مصادیق مجرمانه است 
2- قطعا حضرت آیت الله علم الهدی استحضار دارند اعلام مطلبی از تریبون نماز جمعه که بازتاب اجتماعی دارد نبایستی صرفا بر اساس شنیده ها و اطلاعات نادرست باشد و بهتر بود در صورت ابهام نیز قبل از اعلام صحت و سقم مطلب اطلاع کامل حاصل می کردند.

۱ دیدگاه

  • وحید

    وحید

    با سلام. من موافق یا مخالف حرف های آقای علم الهدی نیستم اما تکذیبیه آقای واعظی در نوع خود جالب است، در حالی که خبری که آقای علم الهدی به انتقاد از آن پرداخته است، همچنان در سایت ایرنا (نه یک سایت بی نام نشان بلکه خبرگزاری رسمی دولت) وجود دارد و اشاره به محتواینامناسب 15 درصدی در صدر مطلب و در سوتیتر قرار دارد. https://www.irna.ir/fa/News/81146866 ای کاش وزیر ارتباطات قبل از انتقاد به آقای علم الهدی، به انتشار تکذیبیه برای سایت دولت و دیگر سایت‌های بازنشر دهنده خبر می‌پرداخت. در هر حال اگر فرض را بر این بگذاریم که سایت دولت دروغ پراکنی کرده است، حتی بدتر از این است که آقای واعظی مسئولیت حرفی را که زده، بپذیرد. پاسخ

​​