فناوری اطلاعات

دل 30 ساله شد

شرکت دل امروز جشن سی‌امین سالگرد تولد خود برای حضور در بازار جهانی رایانه‌های شخصی را جشن می‌گیرد تا با این اتفاق سه دهه از زمان تاسیس این تولیدکننده سیستم‌های رایانه‌ای توسط "مایکل دل"(Michael Dell) سپری شود.
 
به گزارش گروه اخبار خارجی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)، "مایکل دل" که این شرکت را در سن 19 سالگی راه‌اندازی کرد، به عنوان یک دانشجوی جوان فرصت تجاری مناسبی را پیش‌روی خود قرار داد و در نهایت این مسیر را به گونه‌ای دنبال کرد تا دل امروز به یک شرکت چندین میلیارد دلاری تبدیل شود.
 
دل از همان ابتدا به تصوری تحقق بخشید که طی آن سیستم‌های بهتر از قطعات معمولی‌تر ساخته می‌شدند و خرید یک رایانه شخصی پیشرفته در بازار را ترجیح نمی‌داد.
 
این بنیانگذار نخستین گام خود برای حضور در یک کسب‌وکار بزرگ را در سال 1984 برداشت و آن روزها که در دانشگاه آوستین تگزاس تحصیل می‌کرد، اولین اقدامات خود را در اتاق خوابگاه این دانشگاه انجام داد. مدت کوتاهی نگذشت که او دانشگاه را کنار گذاشت تا بتواند به صورت تمام‌وقت به توسعه رایانه‌های شخصی بپردازد.
 
او سرانجام در تاریخ 3 می 1984 شرکت محدود تولیدکننده رایانه‌های شخصی را تاسیس کرد و طولی نکشید که این شرکت نخستین سیستم رایانه‌ای خود را ساخت و دیگر شرکت‌ها از او خواستند کیت رایانه‌ای مبتنی بر فناوری خود را برای آن‌ها تولید کند.
 
اما امروز باید شرکت دل را یکی از بزرگترین توسعه‌دهندگان فناوری اطلاعات در جهان و یکی از بزرگترین تولیدکنندگان رایانه‌های شخصی در جهان بدانیم که همچنان بر دامنه فعالیت‌های آن افزوده می‌شود.
 

​​