فناوری اطلاعات

عربستان سایت عمومی برای دریافت شکایات مردم راه‌اندازی کرد

دولت عربستان سعودی یک سایت اینترنتی راه‌اندازی کرده است که شهروندان به واسطه آن می‌توانند به صورت 24 ساعته در هفت روز هفته شکایات و اعتراضات خود در هر زمینه‌ای را به صورت مستقیم به دست پادشاه سعودی برسانند.
 
 
به گزارش گروه اخبار خارجی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)، "عبدالله بن عبدالعزیز" پادشاه عربستان به صورت شخصی دستور راه‌اندازی این سایت اینترنتی را به دفتر مرکزی خود اعلام کرد و بنابراین مردم می‌توانند درخواست‌ها و شکایات خود را به صورت مستقیم به او اعلام کنند.
 
این سایت اینترنتی با نام Tawasul روز گذشته توسط دادگاه سلطنتی عربستان راه‌اندازی شد تا در تاریخ 89 ساله پادشاهی سعودی این نخستین باری باشد که مردم بتوانند با شخص اول مملکت خود ارتباط مستقیم برقرار کنند.
 
دادگاه سلطنتی عربستان در صفحه نخست این سایت اینترنتی نوشت: «به پایگاه اینترنتی Tawasul خوش آمدید... پادشاه عربستان به واسطه علاقه زیاد خود برای ارتباط آسان با همه شهروندان و حصول اطمینان از دسترسی عمومی به خدمات دولتی دستور راه‌اندازی این درگاه را صادر کرده است. این سرویس آنلاین که توسط دادگاه سلطنتی ارایه می‌شود و شهروندان به واسطه آن می‌توانند تمامی درخواست‌ها یا شکایات خود را علیه دولت یا حزب خاصی به صورت مستقیم اعلام کنند».
 

​​