تلفن همراه

دستور شورایعالی فضای مجازی به اپراتورها برای ایجاد شبکه های اجتماعی مجازی

منبع: ایرنا
دبیر شورای عالی فضای مجازی درخصوص سیاست‌گذاری کلان برای شبکه‌های اجتماعی گفت: این شورا یک نهاد بالادستی و کلان کشور است و به سیاست‌های کلان این حوزه از جمله سیاست‌های حاکم بر شبکه‌های اجتماعی می‌پردازد و وارد مصادیق نمی‌شود.
 
محمدحسن انتظاری افزود: یکی از مسایل کلان در حوزه شبکه‌های اجتماعی تبیین سیاست‌های کلی است که پس از تصویب در شورای عالی برای اجرا به دستگاه‌های مربوطه ابلاغ خواهد شد و تعیین مصادیق طبق قانون بر عهده کارگروه تعیین مصادیق مجرمانه است. 
 
 در آخرین جلسه شورا چه گذشت
دبیر شورای عالی و رییس مرکز ملی فضای مجازی کشور درباره آخرین جلسه شورای عالی فضای مجازی گفت: رییس جمهوری در این نشست بر لزوم صیانت از اخلاق و منافع ملی در فضای مجازی و بر اصل پالایش در این فضا تاکید کردند. 
وی گفت: واقعیت آن است که ارتقای توانایی سیستم‌های پالایش محتوا به سمت پالایش هوشمند از جمله راهکارهایی است که ضمن جلوگیری از اعمال محدودیت‌های ناخواسته و کلی امکان پیاده سازی سیاست‌ها را بر حسب ترکیب جمعیتی فراهم می‌کند و در عین حال با توجه به نیاز جامعه بایستی طرح‌ها و ابزارهای داخلی نیز توسعه یابند. 
 
 اپراتور‌ها شبکه اجتماعی راه بیندازند
وی افزود: همچنین در جلسه‌ای که با حضور مدیران عامل اپراتورهای تلفن همراه داخلی در مرکز ملی فضای مجازی برگزار شد نیز به آن‌ها تاکید شد هر چه سریع‌تر شبکه‌های اجتماعی داخلی را راه‌اندازی کنند و برنامه خود را در این خصوص به مرکز ملی فضای مجازی ارایه کنند. 

۱ دیدگاه

  • آزاد

    آزاد

    همه چیز دستوری شده آزادی کجاست؟ پاسخ

​​