فناوری اطلاعات

سبحانی فر: رأی مثبت به فیلتر شدن واتس آپ داده‌ام

منبع: Fars News

رئیس کمیته ICT مجلس با بیان اینکه رأی شخصی من در مورد فیلتر شدن واتس آپ مثبت بوده است، گفت: در جلسه کمیته فیلترینگ از یک سازمان دو نفر در رأی‌گیری شرکت کرده بودند که یکی از آنها که رأی مثبت داده بود، حق رأی نداشت.

 
رمضانعلی سبحانی‌فر نماینده مردم سبزوار در مجلس در نشست خبری مشترک وزارت ارتباطات و کمیسیون صنایع با موضوع راهکارهای اجرایی سیاست‌های کلی اقتصاد مقاومتی در بخش ارتباطات و فناوری اطلاعات در مورد موضع مجلس درباره شبکه‌های اجتماعی گفت: شبکه‌های اجتماعی داخلی مشکلی ندارند و شبکه‌های اجتماعی خارجی اگر بخش‌هایی از آنها با مسائل اجتماعی، سیاسی و امنیتی کشور در تضاد نباشد، مشکلی ندارند.
 
رئیس کمیته ارتباطات و فناوری اطلاعات مجلس افزود: در مورد شبکه‌های اجتماعی خارجی که این نقایص را داشته باشند، کارگروه فیلترینگ تصمیم‌گیری می‌کند.
 
وی در پاسخ به این سؤال که آیا پیشنهادی با این موضوع که کمیته فیلترینگ در زیرمجموعه شورای عالی مجازی فعالیت کند، در مجلس مطرح است یا خیر، گفت: جایگاه کمیته فیلترینگ تعریف شده است و شورای عالی فضای مجازی نیز وظیفه سیاست‌گذاری را برعهده دارد و موضوعی در این خصوص که کمیته فیلترینگ در زیرمجموعه شورای عالی فضای مجازی قرار بگیرد، فعلاً در دستور کار مجلس نیست.
 
وی همچنین در جمع خبرنگاران در پاسخ به سؤالی در خصوص جلسه رأی‌گیری در کمیته فیلترینگ درباره فیلتر شدن واتس‌آپ گفت:‌ در این جلسه از یک سازمان دو نماینده حاضر شده بود که یکی از آنها حق رأی نداشت، اما رأی داد و رأی مثبت هم داد که اکنون پس از جلسه از این نظر در رأی‌گیری اشکال وارد شده است.
 
وی در پاسخ به این سؤال خودش درباره فیلتر شدن واتس آپ چه بوده است، گفت: رأی مثبت به بسته شدن واتس آپ داده‌ام.
 
 

​​