فناوری اطلاعات

پانزده خرداد اینترنت دوباره متولد می‌شود؟!

منبع: ایسنا
گروه بزرگی از کاربران اینترنت، موسوم به "حامیان حریم خصوصی" تلاش می کنند تا در روز پنج شنبه پنجم ژوئن،‌ مصادف با 15 خرداد، در اعتراض به فعالیتهای جاسوسی آژانس امنیت ملی آمریکا، اقداماتی صورت دهند.
 
جاسوسی‌های گسترده آژانس امنیت ملی آمریکا که برای اولین بار در "پنجم ژوئن" سال گذشته میلادی افشا شد، سبب شکل گیری گروه عظیمی از معترضان به نقض حریم خصوصی در اینترنت شده است.
 
تاکنون بیش از 30 سازمان و شبکه اجتماعی دیگر نیز جهت اعتراض به جاسوسی‌های آمریکا، اعلام آمادگی کرده و به گروه "حامیان حریم خصوصی" پیوسته اند.
 
در پایگاه اینترنتی این گروه،‌ از تمام کاربران شخصی و خانگی اینترنت، مدیران شبکه و صاحبان وب سایت‌های بزرگ و کوچک خواسته شده تا علاوه بر جدی گرفتن امنیت در رایانه‌ها و تجهیزات آی تی، احتمال هر نوع نفوذ غیرمجاز و سرقت اطلاعات خصوصی را کاهش داده و در اصطلاح "اینترنت را دوباره بسازند!"
 
هم چنین در تاریخ پنجم ژوئن، برنامه ریزی شده تا همه کاربران در "هرجای دنیا" صفحه هشداری را منتشر کنند تا به صورت نمادین، اعتراض خود را به نقض حریم خصوصی کاربران اینترنت نشان دهند.
 
گروه‌های وابسته به "حامیان حریم خصوصی" معتقدند که دولت‌هایی مثل ایالات متحده درحال ساخت یک "زندان سایبری" در سرتاسر اینترنت هستند و این جاسوسی‌ها نشانگر ضعف آنهاست.
 
بر اساس گزارش شرکت امنیتی پاندا،‌ بیم آن می رود که در خلال اعتراضات روز پنجم ژوئن، شاهد حملات پراکنده اینترنتی علیه مراکز دولتی و شبکه‌های اجتماعی و یا انتشار موج جدیدی از بدافزارهای رایانه‌ای در سراسر اینترنت باشیم.

​​