فناوری اطلاعات

همکاری نزدیک گوگل و آژانس امنیت ملی آمریکا

منبع: ایسنا
گرچه گوگل مدعی است که تنها از مجاری رسمی با آژانس امنیت ملی آمریکا ارتباط دارد اما ایمیل‌های افشا شده چیزی دیگری نشان می‌دهد.
 
 
ایمیل‌هایی که توسط شبکه الجزیره منتشر شده‌اند نشان می‌دهند که مسوولان بلندپایه گوگل و آژانس امنیت ملی آمریکا خارج از چارچوب‌های رسمی با یکدیگر ارتباط ایمیلی دارند.
 
این ایمیل‌ها نشان دهنده مکالمات بین کیت الکساندر، مدیر آژانس امنیت ملی آمریکا و سرگی برین و اریک اشمیت، مدیران گوگل هستند و موضوع بحث نیز همکاری در خصوص موضوعات امنیتی است.
 
الجزیره در گزارش خود در این خصوص عنوان می‌کند که شرکت گوگل در حالیکه ادعا می‌کند تنها از مجاری رسمی با این نهاد اطلاعاتی آمریکایی ارتباط دارد اما ایمیل‌ها چیز دیگری نشان می‌دهد.
 
بر این اساس، در این ایمیل‌ها آژانس امنیت ملی آمریکا با لحنی کاملا غیر رسمی از مدیران گوگل دعوت می‌کند تا در جلسه‌ای به میزبانی این آژانس حضور پیدا کنند.
 
در یکی از این ایمیل‌ها مدیر آژانس امنیت ملی آمریکا خطاب به اریک اشمیت می‌نویسد: موضوع جلسه بر روی تهدیدات موبایلی متمرکز است. حدودا شش ماه پیش ما تمرکز خود را بر ابزارهای موبایل معطوف کرده‌ایم.
 
اشمیت در پاسخ به این ایمیل عنوان کرده است: ژنرال کیت، از دیدار با شما بسیار خوشحال می‌شوم. متاسفانه طی هفته جاری قادر به حضور در کالیفرنیا نسیتم بنابراین متاسفانه نمی‌توانم در جلسه حضور داشته باشم. امیدوارم در زمان دیگری با شما دیدار کنم.
 
شرکت گوگل تاکنون در خصوص این ایمیل‌ها اظهار نظری نکرده است.

​​