فناوری اطلاعات

رشد درآمدی ۸۶ درصدی شرکت تابلو سافت‏‌ویر در بازار راهکارهای هوشمندی تجاری

منبع: همکاران سیستم
شرکت تابلو سافت‌‏ویر (Tableau Software) که یکی از عرضه‏‌کنندگان راهکارهای هوشمندی تجاری در آمریکا است توانسته سه ماهه اول سال جاری میلادی را با یک رشد درآمدی ۸۶ درصدی به پایان برساند. 
 
به گزارش وب‏‌سایت zdnet، شرکت تابلو سافت‏‌ویر که در سال ۲۰۰۳ تاسیس شده است، در سه ماهه اول امسال توانسته است درآمد خود را ۸۶ درصد افزایش دهد و به ۶. ۷۴ میلیول دلار برساند. با این همه، زیان خالص این شرکت در این دوره ۶. ۵ میلیون دلار بوده است و همین امر باعث شده ارزش هر سهم این شرکت ۹ سنت کاهش یابد. تحلیل‏گران وال‏‏‌استریت انتظار داشتند این شرکت به یک درآمد ۶۳ میلیون دلاری دست یابد و ارزش هر سهم آن نیز ۱۱ سنت کاهش یابد. 
 
درآمدهای بین‌‏المللی این شرکت نیز در این دوره ۲۳ درصد افزایش یافته است. تابلو سافت‏‌ویر می‌‏کوشد فعالیت خود در بازار بین‏‌المللی را گسترش دهد. در این دوره ۷۷ درصد از درآمد این شرکت از بازارهای آمریکا و کانادا به دست آمده است. 
 
بر اساس این گزارش، شرکت تابلو در این دوره موفق شده است ۱۲۰ معامله انجام دهد و ۱۸۰۰ حساب مشتری جدید ایجاد کند. این شرکت پیش‌‏بینی کرده است در سه ماهه دوم امسال به درآمدی بین ۷۵ میلیون تا ۸۰ میلیون دلار درست یابد و سال مالی ۲۰۱۴ را با درآمدی بین ۳۴۰ میلیون تا ۳۵۰ میلیون دلار به اتمام برساند و زیان عملیاتی خود را نیز به ۱۰ میلیون دلار کاهش دهد. 
 
شرکت تابلو در حال حاضر مشغول تقویت شراکت خود با شرکت‏‌های مطرح فعال در حوزه داده‌‏های کلان است و می‌‏کوشد جای پای خود را در حوزه تحلیل‏گرهای سِلف سرویس محکم کند. این شرکت همچنین تلاش می‌‏کند در بازار تحلیل‏گرهای تحت فناوری پردازش ابری نیز برای خود جای پایی بیابد.

​​