فناوری اطلاعات

نام iWatch از اپل گرفته می‌شود

شرکت سوئیسی تولیدکننده ساعت‌های Swatch پرونده قضایی علیه ساعت مچی iWatch اپل ترتیب داده و ادعا کرده است که این برند با نام iSwatch که متعلق به آن‌ها است شباهت زیادی دارد.
 
 
به گزارش گروه اخبار خارجی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)، "نیک هایک"(Nick Hayek) مدیرعامل شرکت Swatch در این خصوص به خبرگزاری بلومبرگ توضیح داد که  شرکت ان‌ها یک پرونده قانونی علیه اپل ترتیب داده است و قصد دارد شرکت اپل که در تعدادی زیادی از کشورها نام iWatch را به ثبت رسانده است، از تولید محصول با این نام منصرف کند.
 
هایک در این خصوص گفت: «این یک روند عادی و معمول است که شما از برند خود محافظت کنید و اجازه ندهید دیگر برندها با نام مشابه شما فعالیتی انجام دهند».
 
او در ادامه توضیح داد: «ما این اقدام قضایی را علیه هر شرکت دیگری که بخواهد با نامی شبیه محصولات فعالیت کند، انجام خواهیم داد».
 
از مدت‌ها قبل شایعه شده است که شرکت اپل قصد دارد ساعت مچی هوشمند خود را تولید کند و این در حالی بوده که منابع آگاه می‌گویند اپل نام iWatch را برای این ساعت مچی به ثبت رسانده است. البته باید توجه داشت که اپل همواره عادات دارد نام‌های مختلف را به ثبت برساند و پس از گذشت مدت طولانی این نام‌ها را برای محصولات جدید خود مورد استفاده قرار دهد.
 
پیش از نیز اپل با مشکلات فراوان برای ثبت نام‌‌های محصولات خود مواجه شد و به عنوان مثال در کشور برزیل امکان استفاده از نام آیفون به آن داده نشد و در کشور چین هم نام iPad از اپل گرفته شد. البته هر دو پرونده یاد شده پس از گذشته مدتی با پرداخت پول از جانب اپل حل شد.
 

​​