فناوری اطلاعات

هشدار درخصوص استفاده از دراپ‌ باکس

منبع: ایسنا
به کسانی که از وب سایت‌های بایگانی مجازی اطلاعات همچون دراپ‌ باکس استفاده می‌کنند، هشدار داده شده است که بایگانی اطلاعاتی آنها ممکن است به شکل غیرعمدی به بیرون درز کند.
 
 
اینترالینکس که یک موسسه دیگر بایگانی مجازی اطلاعات است، اخیر اعلام کرده که اطلاعات شخصی مهم از جمله سوابق حساب بانکی و وام‌های مسکن را که به بیرون درز کرده، پیدا کرده است.
 
ظاهرا مشکل اصلی، استفاده مشترک تعداد زیادی از مشتریان این نوع وب سایتها از یک لینک واحد است.
 
وب سایت دراپ‌باکس به عنوان یک اقدام پیشگیرانه و احتیاطی فعلا دسترسی مشترکان به لینک‌هایی را که قبلا به صورت همگانی از آنها استفاده می‌شده متوقف کرده است.
 
علاوه بر این دراپ باکس سعی کرده با ترمیم نقاط ضعف موجود از تسری و درز کردن بیشتر فایلهای خصوصی کاربران جلوگیری کند.
 
دراپ باکس در بیانیه‌ای که روی بلاگ این موسسه انتشار یافت، نوشت: ما متوجه شده ایم که بخش زیادی از نقل و انتقال اطلاعات بایگانی شده روی وب سایت ما به خاطر استفاده مشترک از لینکهای واحد صورت گرفته است. ما ضمن عذرخواهی بابت این مشکل، به تلاش خود برای تضمین ایمنی اطلاعات مشترکان ادامه داده و در آینده شما را از جزییات این اقدامات مطلع خواهیم کرد. در روزهای آینده لینکهایی را که به این لحاظ آسیب‌پذیر نیستند مجددا فعال خواهیم کرد."
 
به گزارش بی‌بی‌سی، گراهام کلولی - کارشناس ایمنی اینترنت - در این خصوص گفت: سارقین هویت می‌توانند از این نقطه ضعف برای سرقت اطلاعات استفاده کنند.
 
او افزود: موسسات ارائه دهنده بایگانی مجازی در مورد وقوع این نوع ضعف‌ها باید شفافیت بیشتری نشان دهند. این موضوع یک نقطه ضعف امنیتی نیست بلکه پیامد غیرمترقبه رفتار مشتریان است که گروه زیادی از آنها از یک لینک واحد استفاده کرده‌اند.

​​