فناوری اطلاعات

طرح شناسایی مشاغل حوزه ICT کلید خورد

منبع: مهر
رئیس کمیسیون آموزش و پژوهش سازمان نظام صنفی رایانه‌ای استان تهران از شناسایی مشاغل حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات با هدف بهبود فضای کسب و کار این بخش خبر داد.
 
فریبا مهدیون، با اشاره به فعالیت‌های کمیسیون آموزش و پژوهش سازمان نظام صنفی رایانه‌ای تهران در جهت بهبود فضای کسب و‌کار فناوری اطلاعات و ارتباطات اظهار کرد: در این زمینه چند طرح تهیه شده‌ و در دستور کار قرار گرفته است که از آن جمله می‌توان به طرح استانداردسازی فعالیت‌های آموزش‌های تخصصی در حوزه فناوری اطلاعات، طرح ساماندهی نرخ تعرفه خدمات آموزشی و نیز طرح شناسایی مشاغل حوزه ICT با هدف رفع مشکلات بخش خصوصی این صنف اشاره کرد.
 
وی با بیان اینکه طرح جامع شناسایی مشاغل فناوری اطلاعات و ارتباطات تهیه و به معاونت نظارت و راهبردی رئیس‌جمهور در دولت قبل ارسال شده است، گفت: براساس این طرح 100 عنوان شغلی در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات شناسایی شده است که در صورت اجرایی شدن ساماندهی کسب و کار در این بخش را شاهد خواهیم بود. مهدیون همچنین بر برقراری ارتباط با مراکز علمی و آموزشی از‌جمله پژوهشگاه علوم و فناوری اطلاعات و سازمان مدیریت صنعتی و دانشگاه‌ها به عنوان دیگر فعالیت‌های کمیسیون آموزش و پژوهش سازمان نصر در جهت به کارگیری توان علمی آموزشی شرکت‌های این بخش تاکید کرد و گفت: رفع موانع کسب و کار مراکز آموزشی فناوری اطلاعات و ارتباطات نیز در دستور کار قرار گرفته است.
 
رئیس کمیسیون آموزش و پژوهش سازمان نظام صنفی رایانه‌ای استان تهران اضافه کرد: در آیین‌نامه احراز صلاحیت و رتبه‌بندی شورای‌عالی انفورماتیک، یکی از موضوعات اصلی فعالیت‌های شرکت‌های IT به فعالیت در حوزه آموزش و پژوهش اختصاص یافته است؛ براین اساس این شرکت‌ها می‌توانند از طریق رتبه‌بندی شورای‌عالی انفورماتیک و مجوز سازمان نظام صنفی رایانه‌ای به صورت قانونی و رسمی فعالیت کنند.

​​