رگولاتوری

تشدید مخالفت با تغییر قوانین بی‌طرفی اینترنت در آمریکا

منبع: Fars News
هم‌زمان با تلاش‌های کمیسیون فدرال ارتباطات آمریکا برای تغییر قوانین مربوط به بی‌طرفی اینترنت، تعدادی از سرمایه‌گذاران بزرگ حوزه فناوری در این کشور، با تصمیم یادشده مخالفت کردند.
 
 
به نقل از بی بی سی، آنها از این کمیسیون خواستند یا در تصمیم خود تجدیدنظر کند یا برنامه‌های خود در این زمینه را به تاخیر بیندازد.
 
با تغییر در قوانین بی‌طرفی اینترنت، شرکت‌هایی که پول بیشتری به شرکت‌های زیرساخت و ISP ها پرداخت کنند، می‌توانند پهنای باند و ظرفیت ترافیک بیشتری به سایت‌ها و سرویس‌های تحت وب خود اختصاص دهند و این امر به ضرر افراد و موسساتی خواهد بود که پول چندانی برای رقابت با رقبای پولدار خود در اختیار ندارند. در چنین وضعیتی مردم ترجیح می‌دهند از سایت‌ها وسرویس‌هایی استفاده کنند که به همین علت با سرعت و کیفیت بالاتری در دسترس است.
 
پیش از این صد شرکت بزرگ فناوری نامه‌ای مشترک در اعتراض به این تصمیم کمیسیون فدرال ارتباطات آمریکا تنظیم کرده بودند و حال بیش از 50 سرمایه‌گذار بزرگ دنیای فناوری دست به اقدام مشابهی زده اند. از جمله این افراد می توان به ران کانوی، کریس دیکسون و جان لیلی اشاره کرد.
 
قرار است در روزهای آینده در این زمینه در کمیسیون فدرال ارتباطات آمریکا رای گیری شده و تصمیم گیری نهایی در مورد آن به عمل آید.
 
 

​​