فناوری اطلاعات

سمینار جلوگیری از نشت داده در ایران برگزار میشود

کمیسیون افتای سازمان نظام صنفی رایانه‌ای استان تهران سمینار آموزشی جلوگیری از نشت داده ها(Data Leakage Prevention) را برگزار می کند.
 
به گزارش آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا) از روابط عمومی سازمان نصر تهران، رئیس کمیسیون افتای این سازمان با اعلام خبر فوق گفت: این سمینار که از سری سمینارهای آشنایی کمیسیون افتا است و با هدف فرهنگ‌سازی و ارتقاء دانش امنیت عمومی برگزار می شود، قصد دارد مباحث عمومی مطرح در نشت داده‌ها و راه‌های جلوگیری از آن را بررسی کند.
 
آریا درخصوص تعاریف مربوط به نشت داده‌ها (DLP) و لزوم جلوگیری از آن گفت: DLP مجموعه‌ای از فناوری‌ها را در برمی گیرد که با هدف جلوگیری از انتشار ناخواسته اطلاعات حیاتی تجمیع می‌شود.
او با تاکید براینکه اطلاعات مهم‌ترین دارایی هر سازمان است، افزود: اولین برنامه هر سازمان برای جلوگیری از نشت اطلاعات، شناسایی و ارزیابی مخاطرات است. پس از این مرحله، سازمان‌ها راه‌های جلوگیری از محقق شدن این مخاطرات را بررسی می کنند.
 
آریا با اشاره اهمیت اطلاع‌رسانی درباره حفاظت از اطلاعات به عنوان یکی از محورهای بنیادی این سمینار ادامه داد: با توجه به موج حملات سایبری که طی سال‌های اخیر بسیاری از شبکه‌های سازمانی و حتی اطلاعات فردی را مورد تهدید قرار داده، به نظر می‌رسد موضوع تامین امنیت و اطلاعات شبکه‌ها‌ از طرق مختلف ضرورت بیشتری یافته است.
 
رئیس کمیسیون افتای سازمان نظام صنفی رایانه‌ای استان تهران، درباره حفاظت از نشت انواع اطلاعات سازمانی و فردی گفت: در مباحث جلوگیری از نشت اطلاعات، حفاظت از انتشار انواع اطلاعات در حال استفاده، اطلاعات در حال انتقال و اطلاعات ذخیره شده اهمیت می یابد.
 این سمینار آموزشی قرار است چهارشنبه 31 اردیبهشت ماه جاری از ساعت 14 الی 17 در محل دبیرخانه سازمان نظام صنفی رایانه‌ای استان تهران برگزار شود.
 
ازجمله محورهای این سمینار می‌توان به مواردی همچون آشنایی با تعاریف نشت داده، آشنایی با انواع اطلاعات و نحوه تعریف خط مشی های کاری، استراتژی‌های مدیریت ریسک داده‌ها، امنیت در End Point، حفظ محرمانگی و جامعیت داده ها، انواع روش های رمزنگاری، مدیریت دستگاه ها، امنیت شبکه و معرفی ده راهکار جلوگیری ازنشت داده‌ها اشاره کرد.
 
مخاطبان این سمینار مدیران و کارشناسان حوزه‌های فناوری اطلاعات و امنیت اطلاعات، سیستم های مالی و اعتباری و بانک ها، مخابرات، شهرداری و کلیه خدمات و سرویس های عمومی، صاحبان کسب و کار، مدیران و کارشناسان در کلیه رشته های صنعت و علاقمندان به مباحث امنیت و جلوگیری از نشت اطلاعات هستند.
علاقمندان برای کسب اطلاعات بیشتر و ثبت‌نام در این سمینار می توانند به پورتال سازمان نصر تهران به آدرس www.tehrannsr.org مراجعه کنند.

​​