اینترنت و شبکه

عرضه فایرفاکس جدید با بزرگترین تحولات تاریخ فعالیت‌های خود

شرکت موزیلا یکی از بزرگترین به‌روزرسانی‌های تاریخ فعالیت‌های خود را برای مرورگر اینترنتی فایرفاکس انجام داد و ضمن مدرن کردن طراحی این ابزار، قابلیت‌های جدیدی را به آن افزود.

به گزارش گروه اخبار خارجی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)، در این اتفاق برخی قابلیت‌ها و امکانات قبلی فایرفاکس به‌روز شدند و این اتفاق به مرورگر اینترنتی موزیلا امکان داد بیش از گذشته با رقیب اصلی خود یعنی Chrome که حجم قابل ملاحظه‌ای از بازار جهانی را در دست گرفته است، رقابت کند.

این به‌روزرسانی با نام Firefox 29 عرضه شده است که کاربران از هم‌اکنون می‌توانند به صورت رایگان آن را از روی پلتفورم‌های مختلف در اختیار بگیرند.

کاربرانی که از رایانه‌های شخصی مبتنی بر سیستم‌های عامل ویندوز و مک استفاده می‌کنند به راحتی می‌توانند این نسخه جدید از مرورگر اینترنتی فایرفاکس را بارگذاری کنند و این در حالی است که نسخه اندرویدی این محصول هم روی فروشگاه اینترنتی Google Play ارایه شده است.

از زمانی که مرورگر اینترنتی فایرفاکس بر موازین امنیتی تاکید فراوان دارد، بسیاری از کاربران آن را جایگزین مناسب برای Chrome گوگل و Internet Explorer مایکروسافت می‌دانند.

تاکنون سیستم ارتباط داخلی فایرفاکس محدودیت‌های فراوانی را برای آن ایجاد کرده بود. اما Firefox 29 تمامی این محدودیت‌ها را از میان برداشته است.


​​