امنیت

دانلودکنندگان غیرقانونی در انگلیس پیام هشدار دریافت می‌کنند

از چندین سال بحث و مشاجره مراکز ارایه‌کننده خدمات اینترنتی(ISP) در بریتانیا و شرکت‌های فعال در حوزه سرگرمی با یکدیگر به توافقات جدید در زمینه حمایت از قانون کپی‌رایت رسیدند تا بر این اساس آن دسته از کاربرانی که می‌خواهند اقدام به بارگذاری غیرقانونی اطلاعات بکنند، پیغام‌های اخلاقی دریافت کنند.
 
 
به گزارش گروه اخبار خارجی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)، تا کنون به این صورت بود که هر شهروند بریتانیایی می‌توانست از سایت‌های اینترنتی مختلف موسیقی مورد علاقه خود را گوش دهد و اگر از آن خوشش آمد، به کمک ابزارهای مختلف آن را به صورت غیرقانونی بارگذاری کند.
 
اما از این پس انجام اقدام یاد شده اندکی دشوارتر شده است و حامیان صنعت فیلم‌سازی و صدانگاری این کار اقدامات امنیتی بیشتری در این زمینه انجام داده‌اند.
 
بر اساس قانون جدیدی که وضع شده است، کلیه مراکز ارایه‌کننده خدمات اینترنتی در بریتانیا موظف شده‌اند هر زمان که با بارگذاری غیرقانونی یک کاربر مواجه شدند یک پیام اخلاقی به او بفرستند و اعلام کنند که او در حال تخلف است.
 
مراکز ارایه‌کننده خدمات اینترنتی اعلام کردند که از طریق آدرس‌های IP فعالیت کاربران را کنترل می‌کنند و بر اساس آن هر کاربر اجازه دارد که فقط 4 بار نامه اخلاقی و هشدار دهنده دریافت کند و پس از آن پلیس وارد ماجرا می‌شود.
 
هر یک از ISPهای بریتانیا 750 هزار پوند سرمایه گذاری کرده‌اند تا سیستم‌های لازم برای انجام این اقدامات امنیتی را در اختیار بگیرند.
 

​​