فناوری اطلاعات

اتهام‌زنی دوباره به ایران در مورد هک صنایع دفاعی آمریکا

ایران برای چندمین بار به هک کردن وب‌سایت‌های وابسته به شرکت‌های دفاعی و صنایع نظامی در آمریکا متهم شد.
 
 
به گزارش فارس به نقل از پی سی ورلد، موسسه امنیت فایر- آی ادعا کرده که یک گروه هکری ایرانی تلاش‌های خود در این زمینه را در ماه های اخیر افزایش داده است.
 
این گروه که خود را تیم امنیتی آژاکس نام گذاری کرده قبلا در زمینه هک کردن صفحه اول سایت‌های مختلف فعال بوده، اما به تازگی زمینه فعالیتش را تغییر داده و از شبکه ای از رایانه ها برای سرقت اطلاعات مورد نظر و نفوذ دادن بدافزارهای مختلف در سرورهای هدف استفاده کرده است.
 
فایر- آی در گزارش خود مدعی شده که این گروه ایرانی 77 آمریکایی را هدف حملاتش قرار داده و اطلاعات مسروقه خود را بر روی یک سرور کنترل و فرمان نگهداری می کند. زبان رایانه‌های اکثر این قربانیان به فارسی تغییر کرده و زمان آنها بر مبنای زمان ایران تنظیم شده است. گروه مذکور تعدادی از پیمانکاران وزارت دفاع آمریکا را هم هدف گرفته است.
 
فایر- آی نتوانسته ارتباطی میان این گروه و دولت ایران بیابد و لذا در گزارش خود از اتهام زنی های همیشگی خودداری کرده است. با این حال تلاش شده تا اقدامات این گروه با اقدامات گروه‌های هکری چینی مشابه دانسته شود. همچنین ادعا شده این گروه در سال 2010 توسط دو نفر با اسامی مستعار HUrr1c4nE!  و Cair3x تاسیس شده است.
 
- See more at: https://farsnews.com/newstext.php?nn=13930224000503#sthash.gc6IO2fX.dpuf

​​