رگولاتوری

تغییر قوانین اینترنت در آمریکا به نفع ثروتمندان!

منبع: Fars News
کمیسیون فدرال ارتباطات آمریکا روز گذشته رسما قوانین مربوط به بی‌طرفی اینترنت را به نفع شرکت‌های ثروتمندتر تغییر داد و آن را برای اجرا ابلاغ کرد.
 
به نقل از آی بی تایمز، در قوانین جدید تصریح شده که سرویس دهندگان اینترنت می‌توانند از گردانندگان سایت‌های مختلف بابت ارائه خدمات سریع تر و اختصاص ظرفیت ترافیک و پهنای باند بیشتر هزینه بیشتری طلب کنند. قوانین مذکور به ضرر افراد و شرکت‌های کوچک با توان مالی پایین است که نمی‌توانند خدمات اینترنتی خود را کیفیت مناسب در دسترس علاقمندان قرار دهند.
 
خبر این تصمیم از چند هفته قبل منتشر شده بود و از همان زمان تام ویلر مدیر کمیسیون فدرال ارتباطات آمریکا مورد انتقادهای گسترده قرار گرفته بود، اما این انتقادها هم موجب تغییر این تصمیم نشد.
 
وی این تصمیم را دارای منطق اقتصادی دانسته ولی مخالفان نتیجه نهایی اجرای چنین تصمیمی را هرج و مرج بیشتر دانسته‌اند و اظهار نگرانی کرده‌اند که با این کار سرمایه گذاری برای توسعه زیرساخت های اینترنت کند شود. جالب آنکه برخی شرکت های بزرگ اینترنتی مانند گوگل و فیس بوک هم با اجرای این طرح مخالفت کرده اند، هر چند این مخالفت جنبه عملی به خود نگرفته است.
 
 

​​