فناوری اطلاعات

فراخوان سازمان IT برای شناسایی تولیدکنندگان نرم افزار بومی در حوزه مدیریت امنیت اطلاعات

منبع: Fars News
فراخوان شناسایی تولید کنندگان نرم افزارهای کاربردی در حوزه سامانه مدیریت امنیت اطلاعات (نما) به منظور حمایت و گسترش تلاش های در حال انجام در این بخش از سوی سازمان فناوری اطلاعات منتشر شد.
 
این فراخوان در راستای ساماندهی نرم افزارهای تولید شده در این حوزه و همچنین حمایت از تولیدکنندگان و مصرف کنندگان این نوع از نرم افزارها صورت گرفته است.
 
فعالان این حوزه یک ماه فرصت دارند تا اطلاعات خود را به سازمان فناوری اطلاعات ایران ارسال کنند؛ تولید کنندگان نرم افزار در این بخش می توانند اطلاعات خود و مشخصات سیستم طراحی شده را از طریق پست الکترونیکی arzyabi_nama@ itc.ir ارسال کنند.
 
دیگر شیوه های حضور در این فراخوان از طریق سایت اینترنتی www.itc.ir اطلاع رسانی شده است. مدیریت امنیت اطلاعات بخشی از مدیریت اطلاعات است که وظیفه تعیین اهداف، امنیت و بررسی موانع سر راه رسیدن به این اهداف و ارائه راهکارهای لازم را بر عهده دارد.
 
پیاده سازی ISMS در سازمان ها بر اساس مصوبه دولت صورت می گیرد و سازمان فناوری اطلاعات ایران، توسعه فرهنگ به کارگیری مدیریت امنیت اطلاعات و همچنین ایجاد اطمینان و سهولت در انتخاب مشاوران، ارائه کنندگان خدمات آموزشی و ممیزان، توسط سازمان های دولتی از طریق صدور پروانه فعالیت در این حوزه را عملیاتی می کند.
 
 

​​