فناوری اطلاعات

یاهو شرکت Blink را خرید و تعطیل کرد!

یاهو شرکت تولیدکننده ابزار پیام‌رسان Blink را خرید و با انتشار یک بیانیه رسمی اعلام کرد که طی چند هفته آینده این شرکت را تعطیل می‌کند.
 
 
به گزارش گروه اخبار خارجی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)، این شرکت با نام Acquihire شناخته می‌شود و به این نتیجه رسیده است که فناوری و کارمندان آن جذابیت چندانی برای یاهو ندارند و احتمالا تعطیل بودن این شرکت بیشتر از فعالیت آن برای یاهو منفعت دارد.
لازم به ذکر است که ابزار Blink توسط "کوین استیفنس"( Kevin Stephens) و "مایکل نورگان"( Michelle Norgan) از کارمندان اسبق گوگل ابداع شد.
 
هنوز جزییات مالی مربوط به این قرارداد اعلام نشده است و البته باید گفت که رقیب اصلی این سرویس موسوم به Snapchat که قابلیت‌های مشابه را ارایه می‌دهد، سال گذشته به مبلغ یک میلیارد دلار به شرکت فیس‌بوک فروخته شد و البته، شرکت مربوطه تعطیل شد.
 
این شرکت واگذار شده با انتشار بیانیه‌ای توضیح داد که هم‌اکنون به دنبال بررسی راه‌های احتمالی می‌گردد تا ابزار Blink با سرویس‌های یاهو ادغام شود.
 
این آخرین خرید بزرگ یاهو محسوب می‌شود و لازم به ذکر است که این پورتال اینترنتی طی دو سال گذشته بیش از 40 شرکت را خریداری کرده است و همچنین به دنبال خریدهای دیگر در حوزه خدمات موبایلی است.
 

​​