فناوری اطلاعات

تغییرات عمده اپل پس از مدیریت "تیم کوک"

به گفته "تیم کوک"(Tim Cook) مدیرعامل کنونی اپل، زمانی که "استیو جابز"(Steve Jobs) به عنوان مدیر این شرکت برگزیده شد به همه کارمندان خود گفت: «من هرگز از شما نمی‌پرسم که چه کاری انجام داده‌اید. شما همیشه کاری را انجام بدهید که درست است».
 
 
به گزارش گروه اخبار خارجی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)، این یک اصل درست است که می‌تواند موفقیت را در هر زمینه‌ای تضمین کند. اما آیا این سیاست هنوز هم می‌تواند مورد استفاده قرار گیرد؟
 
تا زمانی که جابز زنده بود همیشه این سیاست را اجرا می‌کرد و یکی از دلایل موفقیت خود را اجرای این سیاست می‌دانست. شرکت اپل هنوز هم محصولات مشابهی تولید می‌کند و قیمت این محصولات هم نسبت به قبل تغییر نکرده است. 
 
اما پشت‌پرده این محصولات مدیرعاملی به‌نام "تیم کوک" قرار دارد که سیاست‌های متفاوتی را پی می‌گیرد. اگر چه کوک سعی کرده است جایگزین خوبی برای جابز باشد، اما تمام سیاست‌های شرکت را تغییر داده است و به صورت کاملا متفاوت مدیریت می‌کند.
 
کوک ادعا می‌کند که این روزها بیش از گذشته اقدامات انسان‌دوستانه انجام می‌دهد. بر همین اساس شرکت اپل در سال 2012 میلادی 50 میلیون دلار به بیمارستان استانفورد کمک کرد و پس از آن هم 50 میلیون دلار به توسعه طرح Project Red اعطا نمود.
 
در هر صورت، اپل تحت مدیریت "تیم کوک" با اپلی که "استیو جابز" آن را ساخته بود کاملا متفاوت است و بر همین اساس می‌توان شامل نتایج و محصولات کاملا متفاوت در این شرکت بود.
 

​​