رگولاتوری

دادستان کل کشور: جلسه فیلترینگ واتس اپ رسمیت داشت

منبع: ایرنا
در پی بالاگرفتن بحث فیلترینگ نرم افزار واتس اپ اظهار نظر وزیر ارتباطات مبنی بر اینکه جلسه رای گیری درباره مسدود سازی واتس اپ در کمیته فیلترینگ از رسمیت خارج شد، و اعتراض خرم آبادی دبیر این کمیته به اظهار نظر وزیر و کذب خواندن ادعایش ، مساله این جلسه ظاهرا همچنان در هاله ای از ابهام باقی مانده است. چنان که دادستان کل کشور و سخنگوی قوه قضاییه دیروز گفت: جلسه شورای فیلترینگ رسمیت داشت و طبق ضوابط قانونی انجام شد.
 
حجت الاسلام و المسلمین غلامحسین محسنی اژه‌ای در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه گفته می‌شود جلسه رای‌گیری شورای فیلترینگ به علت حضور نداشتن بقیه اعضا رسمیت نداشته و اینکه رییس جمهور دستور جلسه را لغو کرده، درست است یا نه؟ گفت: هر دو جوابش منفی است و جلسه مطابق 
قانون بود. 
 
وی افزود: عمل کردن به قانون به نفع همه است و وزارت ارتباطات در این زمینه خلاف قانون عمل کرد و باید پاسخگو باشد. 
دادستان کل کشور گفت: رییس جمهور هم نمی‌تواند این مصوبه را لغو کند و نمی‌دانم که آیا رییس جمهور این دستور را داده یا نه؟ ولی اگر چنین دستوری را داده باشد خلاف قانون است. 
 
بنا بر اظهارات اعضای کمیته ، جلسه بررسی فیلترینگ واتس اپ قبل از عید در این  کمیته بررسی شده و به دلیل اختلافاتی که بر سر رسمیت این جلسه در گرفته، وزارت ارتباطات هنوز حکم این کمیته مبنی بر فیلترینگ را اجرا نکرده است. 
 
بر این اساس بررسی این مساله به دستور رییس جمهور به شورای عالی فضای مجازی ارجاع داده شده است.

​​