فناوری اطلاعات

اگزور عنوان نوآور‌ترین شرکت جهان را از آن خود کرد

منبع: همکاران سیستم
وب‏‌سایت فوربس شرکت اگزِرو (Xero)، یکی از عرضه‌‏کنندگان راهکارهای حسابداری تحت فناوری پردازش ابری را نوآور‌ترین شرکت در حال رشد جهان دانسته است. 
 
به گزارش وب‏‌سایت zdnet، شرکت اگزرو، عرضه‌‏کننده نیوزیلندی نرم‌‏افزارهای حسابداری تحت فناوری پردازش ابری توانسته است به صدر فهرست نوآورترین‌‏های فوربس راه پیدا کند. اگزرو در این فهرست حتی بر شرکت‏‌های نت‏سوئیت (Netsuite) و مونیتیز (Monitise) نیز پیشی گرفته است. شرکت نت‏سوئیت یکی از عرضه‏‌کنندگان راهکارهای برنامه‌‏ریزی منابع سازمانی (ERP) تحت پردازش ابری است و شرکت مونیتیز نیز راهکارهای پرداخت و بانکداری همراه عرضه می‌‏کند. 
 
بر اساس این گزاش، شرکت اگزور امسال توانسته است امتیاز ۷. ۹۱ را در زمینه نوآوری از فوربس بگیرد. دو شرکت نت‏سوئیت و مونیتیز نیز به ترتیب موفق به کسب امتیازهای ۸۹ و ۶. ۸۵ شده‌‏اند. فوربس این امتیازات را امتیاز نوآوری خوانده است و در توضیح آن گفته است: امتیاز نوآوری شاخصی است که نشان‏‌دهنده برخورد بازار با یک شرکت است. این شاخص نشان می‌‏دهد که آیا سرمایه‌‏گذاران برای یک شرکت ارزشی بیش از فعالیت‏‌های کنونی آن قائل هستند یا نه و این تلقی نیز مبتنی بر انتظاراتی است که آن‌ها درباره نوآوری شرکت در آینده دارند (مثل تولید کالا‌ها و خدمات جدید و ایجاد بازارهای جدید). 
راد دروری، مدیر عامل شرکت اگزور نیز در این زمینه به این نکته اشاره کرده است که در حال حاضر بخش وسیعی از شرکت‏‌های بریتانیایی، استرالیایی و نیوزیلندی از راهکارهای این شرکت استفاده می‌‏کنند. وی گفته است اگزور در بخش‌‏هایی از بازار موفق عمل کرده است که رقیب آمریکایی‌‏اش، شرکت اینتوئیت در آنجا عملکرد موفقیت‏‌آمیزی نداشته است. وی همچنین گفته است شرکت اگزور بر‌ترین شرکت‏ عرضه‏‌کننده راهکارهای حسابداری در نیوزیلند و بر‌ترین عرضه‌‏کننده راهکارهای حسابداری تحت پردازش ابری در استرالیا و بریتانیا است. 
فوربس در این گزارش از شرکت‏‌های Ultimate Software Group که توسعه‌‏دهنده نرم‌‏افزارهای مدیریت منابع انسانی تحت فناوری پردازش ابری است و شرکت Concur Technologies که عرضه‌‏کننده نرم‏‌افزار مدیریت هزینه‏‌ها و فعالیت‏‌های مسافرت‌‏های تجاری کسب و کار‌ها است، به عنوان دیگر شرکت‌‏های نوآور نام برده است که توانسته‌‏اند نام خود را وارد فهرست ده ‏تایی نوآور‌ترین شرکت‏‌های جهان کنند.

​​