فناوری اطلاعات

شرکت‌های IT گران‌ترین‌ شرکت‌های اقتصادی جهان

منبع: ایسنا
تازه‌ترین گزارش از گرانترین شرکت‌های جهان نشان می‌دهد که شرکت‌های آی‌تی همچنان در رتبه‌های نخست قرار دارند.
 
گزارش سالانه برندها در زمینه گران‌ترین موسسات اقتصادی جهان برای سال جاری میلادی منتشر شد و بر اساس آن شرکت گوگل به عنوان گرانقیمت‌ترین برند جهان انتخاب شد.
 
در این گزارش برای تعیین ارزش شرکت‌ها و موسسات اقتصادی تنها آمار داده‌های اقتصادی همچون خرید و فروش تاثیرگذار نیستند، بلکه نظر مصرف‌کنندگان نسبت به کالاها و خدمات تولیدی نیز مورد توجه قرار می‌گیرد.
 
بر این اساس شرکت گوگل با یک جهش بی سابقه 40 درصدی اپل را پشت سر گذاشت و صدرنشین لیست سال جاری شد. بهای شرکت گوگل براساس این گزارش سالانه بالغ بر 158 میلیارد و 843 میلیون دلار است.
 
عینک هوشمند گوگل، سرمایه‌گذاری در هوش مصنوعی، خرید‌های جدید، استفاده جدید از اندروید در صنعت اتومبیل سازی و عشق به نوآوری باعث این جهش در ارزش شرکت گوگل شده است.
 
این در حالی است که شرکت اپل در سال جاری به رتبه دوم سقوط کرد. این شرکت آمریکایی موفق شده بود طی سه سال گذشته جایگاه خود را در صدر جدول حفظ کند. حال ارزش اپل با سقوط 20 درصدی 148 میلیارد و 880 میلیون دلار اعلام شده است.
 
در همین حال شرکت آمریکایی آی‌بی‌ام با ارزشی معادل 107 میلیارد و 541 میلیون دلار در رتبه سوم قرار دارد.
 
این گزارش می‌افزاید که شرکت مایکروسافت موفق شده است با افزایش 30 درصدی، ارزش خود را به 90 میلیارد و 185 میلیون دلار افزایش دهد و در جایگاه چهارم قرار گیرد.
 
همچنین گفته شده است که شرکت فیس بوک با 35 میلیارد و 740 میلیون دلار شاهد افزایش 68 درصدی ارزش خود بود که در رتبه 21 جای گرفت.
 
توئیتر شرکت تازه وارد به لیست است که ارزشی برابر با 14 میلیارد دلار دارد. این شرکت هنوز در بین 50 شرکت برتر جهان راه نیافته، شاید یکی از دلایل آن این باشد که هنوز راهی برای کسب سود از این طریق پیدا نشده است.

​​