تلفن همراه

افغانستان هم صاحب 4G شد؛ ایران هنوز اندرخم 3G دست و پا شکسته مانده

وزارت ارتباطات و فناوري اطلاعات افغانستان با انتشار بيانيه ي رسمي خود اعلام کرد که به زودي تمامي ساکنان اين کشور مي‌توانند از مزاياي نسل چهارم خدمات مخابراتي بهره‌مند شوند. 
 
 
در بيانيه ي اين مرکز گفته شد که در آينده ي نزديک فعاليت شبکه ي مخابراتي 4G به صورت رسمي کار خود را در اين کشور آغاز مي‌کند.
 
مقامات بلند پايه ي وزارت ICT افغانستان در اين خصوص به يکي از خبرگزاري‌هاي محلي گزارش دادند که در حال حاضر حدود ۹۰ درصد مردم افغان به خدمات تلفن‌ همراه دسترسي دارند و بيش از ۵۰ درصد از ساکنان اين کشور هم از مزاياي اينترنت پرسرعت بهره مي‌برند.
اميرزاي سنگين"، وزير ارتباطات افغانستان، اعلام کرد که دولت اين کشور طي ۱۰ سال گذشته در مجموع موفق شده است ۱.۳ ميليارد دلار از بازار مخابراتي خود کسب درآمد کند که البته قرار است اين روند در آينده سير صعودي خود را دنبال کند.
 
سنگين همچنين اضافه کرد که هم‌ اکنون بيش از ۱۴۰ هزار نفر در واحدهاي مختلف صنعت مخابرات و ارتباطات افغانستان مشغول به کار هستند. 
 
به گزارش خبرنگار آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)، این در حالی است که خدمات نسل سوم در ایران همچنان در انحصار یک اپراتور باقی مانده و مجوزهای لازم و تکه باند رادیویی، عملا به اپراتورهای دیگر هنوز اختصاص داده نشده است.
 

۱ دیدگاه

  • mohamad

    mohamad

    میشه لینک بیانیه رو روی سایت قرار بدید؟ پاسخ

​​