فناوری اطلاعات

بررسی فلسفه اینترنت اشیا در یک کنفرانس بین‌المللی

منبع: Fars News
با توجه به نگرانی‌های موجود در مورد پیامدهای از راه رسیدن نسل جدید اینترنت، قرار است کنفرانسی با همین موضوع در انگلستان برگزار شود.
 
 
به نقل از کامپیوترورلد، در حالی که برخی معتقدند این پدیده موجب شکوفایی استعدادهای انسانی خواهد شد، برخی دیگر هم نگران پیامدهای اینترنت اشیا برای امنیت و حریم شخصی انسان‌ها هستند.
 
در جریان این کنفرانس موسوم به فلسفه اینترنت اشیا که در سوم ماه جولای در دانشگاه یورک سنت جان انگلستان برگزار خواهد شد، مباحث مختلفی همچون آینده علم رایانه و هنرهای زیبا در پرتو شکل گیری اینترنت اشیا مورد بررسی قرار می گیرند. این اولین باری است که کنفرانسی علمی با چنین موضوعی در نقطه‌ای از جهان برگزار می شود.
 
سازمان دهندگان این کنفرانس اینترنت اشیا را نه صرفا پدیده ای در حوزه فناوری بلکه انقلابی در عرصه اجتماعی می‌دانند که بر اقتصاد، تجارت، سیاست، مدیریت و ... تاثیرگذار است. موضوع دیگری که در این کنفرانس مورد توجه قرار می‌گیرد تاثیر اینترنت اشیا بر توانایی‌ها و استعدادهای انسانی است. برخی نگرانند که این پدیده با کاهش فرصت های شغلی و ماشینی کردن بسیاری از امور دیگر حتی موجب شکل گیری بحران های اجتماعی شود.
 
سومین موضوعی که در این کنفرانس به بحث گذارده می شود توجه به تاثیر اینترنت اشیا بر رابطه انسان با ماشین در عرصه های اجتماعی، سیاسی و ... است.
 
 

​​