رگولاتوری

تاکید جهانگرد بر بکارگیری کیف الکترونیکی برای تراکنش پول خرد

معاون وزیر ارتباطات با اشاره به مشکلات اقتصادی کشور، راه برون‌رفت از وضعیت کنونی را به کارگیری دانش فنی و فناوری‌های نوین دانست و گفت: فناوری اطلاعات پیشران توسعه کشور است و برای پیمودن این مسیر مشارکت همگانی لازم است.

 
به گزارش ایسنای آذربایجان شرقی، نصرالله جهانگرد در جلسه کمیته تخصصی فناوری اطلاعات و ارتباطات آذربایجان شرقی، با اشاره به این که تدوین شبکه ملی اطلاعات استراتژی اصلی وزارت ارتباطات است، افزود: ارکان اجرایی این شبکه شروع شده و نمونه اجرایی آن در مرحله ثبت‌نام گام دوم هدفمندی یارانه‌ها استفاده شد.
 
رییس سازمان فناوری اطلاعات کشور با اشاره به مشکلات مراکز دانشگاهی در خصوص دسترسی به فضای مناسب اینترنتی، اعلام کرد: درصدد کاهش هزینه و افزایش ظرفیت دسترسی برای گروه‌های خاص از جمله محققان دانشگاهی هستیم.
 
وی اینترنت ملی را نیازمند ارتقای ظرفیت دانست و افزود: هر سازمانی به هر اندازه‌ای که نیاز دارد باید بتواند از این شبکه استفاده کند.
 
معاون وزیر ارتباطات با بیان این که نهضت ملی تولید محتوا و برنامه‌های نرم‌افزاری در دستور کار این وزارتخانه است، گفت: از فعالیت‌های دانشگاهی در این زمینه حمایت می‌کنیم.
 
وی با اعلام این که سالانه 200 هزار دانشجو در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات از مراکز دانشگاهی کشور فارغ‌التحصیل می‌شوند بر ضرورت برنامه‌ریزی برای جذب منابع انسانی و توسعه فن‌بازارها تاکید کرد.
 
جهانگرد همچنین ایجاد نظام یکپارچه و چندلایه اطلاعات در استان‌ها برای ایجاد امنیت بیشتر در تبادل اطلاعات را ضروری دانست و گفت: در آینده برای تراکنش پول خرد از کیف الکترونیکی استفاده خواهیم کرد.
 
معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی استاندار آذربایجان شرقی نیز در این جلسه با تاکید بر حمایت از بخش خصوصی در حوزه آی‌تی، شکل‌گیری زیرساخت‌های فکری و اجرایی در این زمینه را ضروری دانست.
 
محمدتقی پاکزاد استانداردسازی و نبود سازمان‌های کار مشخص در بخش خصوصی را از جمله معضلات حوزه آی‌تی ذکر کرد و گفت: امروز در این حوزه باید به گونه‌ای حرکت کنیم که با سرعت قابل قبول زمان‌های از دست رفته را جبران کنیم.

​​