باندپهن سیار

هواوی: سرعت اینترنت Wi-Fi را به 10گیگابایت در ثانیه میرسانیم

منبع: همکاران سیستم

شرکت هواوی (HUAWEI) اعلام کرده است تا سال ۲۰۱۸ شبکه وای‏‌فای اینترنت ۱۰ گیگابایت بر ثانیه عرضه خواهد کرد. 

به گزارش وب‏سایت theinquirer، شرکت چینی هواوی اعلام کرده است قصد دارد تا سال ۲۰۱۸ شبکه وای‏‌فای اینترنتی عرضه کند که سرعت آن ۱۰ گیگابایت بر ثانیه است. هواوی طرح عرضه این نوع اینترنت به صورت آزمایشی را با موفقیت به پایان رسانده است.
 
این شرکت اعلام کرده است عرضه آزمایشی این نوع اینترنت را در محوطه سـاختمان اصلی خود در شهر شنزن چین با موفقیت به پایان رسانده است. هواوی موفق شده است با این شبکه‏ اینترنتی داده‏‌ها و اطلاعات را با ســرعت ۳۵. ۱۰ گیگابایت بر ثانیه و با فرکانس ۵ گیگاهرتز منتقل کند. 
 
بنا بر اعلام شرکت هواوی، این سرعت ۱۰ برابر سریع‏‌ترین اینترنت وای‏‌فای موجود در جهان است. سنگ زیربنای اینترنت ۱۰ گیگابایتی هواوی فناوری‏‏‌هایی از قبیل «MIMO-OFDA»، تخصیص طیف هوشمند، هماهنگ‏‌سازی بسامد‌ها و دسترسی ترکیبی است. 
اینترنت ۱۰ گیگابایتی هواوی با استانداردهای بین‏‌المللی و تراشه‏‌های موجود سازگاری خواهد داشت. این شرکت پیش از این در ماه نوامبر اعلام کرده بود ۶۰۰ میلیون دلار سرمایه به بخش پژوهش‏های مرب
بر اساس این گزارش، اینترنت ۱۰ گیگابایتی هواوی با استانداردهای بین‏‌المللی و تراشه‏‌های موجود سازگاری خواهد داشت. این شرکت پیش از این در ماه نوامبر اعلام کرده بود ۶۰۰ میلیون دلار سرمایه به بخش پژوهش‏های مربوط به شبکه‏‌های نسل پنجم (۵G) تزریق کرده است و انتظار دارد تا سال ۲۰۲۰ بتواند اینترنتی با سرعت ۱۰ گیگابایت بر ثانیه عرضه کند.

​​