فناوری اطلاعات

دسترسی سریع به قسمت‌های فایل‌ صوتی

منبع: دنیای اقتصاد
تا به حال برایتان پیش آمده است که به دنبال قسمتی خاص از یک سخنرانی طولانی ضبط شده بگردید و در نهایت برای پیدا کردن آن قسمت، مجبور شوید همه سخنرانی ضبط شده را دوباره گوش کنید؟
 
برای اینکه دوباره مجبور به انجام این کار نباشید و این کار نسبتا وقت‌گیر را دوباره تکرار نکنید می‌توانید از نرم‌افزار کاربردی و مفید Boice استفادکنید. این اپلیکیشن با این ایده طراحی شده است که به شما اجازه می‌دهد تا قسمت های مهم فایل صوتی خود را برجسته کنید و با علامت‌دار کردن آن قسمت، به راحتی به آن دسترسی پیدا کنید، این کار درست مانند های‌لایت کردن نوشته‌های یک متن است.
 
سیستم کار این برنامه به این  صورت است که پس از شروع به ضبط صدا، شما می‌توانید از همان ابتدا با لمس کردن دکمه Boice شروع به علامت گذاری فایل صوتی مورد نظر خود کنید  و هنگامی که قسمت مهم مد نظر شما به پایان رسید با  لمس کردن مجدد دکمه Boice، برجسته‌سازی فایل را تمام کنید، این در حالی‌ ا ست که شما همچنان می‌توانید به ضبط صدا ادامه دهید. این نرم‌افزار فقط مخصوص کاربران سیستم‌عامل ios طراحی شده است. این اپلیکیشن کاربردی و مفید به‌صورت رایگان از طریق فروشگاه app store‌ قابل دریافت است.

​​