اپراتورها

بازار 15 میلیارد دلاری IT امارات در سال 2014

پیش‌بینی شده است که مجموع هزینه‌ها و سرمایه‌گذاری‌های صورت گرفته در صنعت فناوری اطلاعات امارات متحده عربی طی سال 2014 میلادی به 15 میلیارد دلار برسد و این در حالی است که امارات با انجام سرمایه‌گذاری‌های فراوان خود را برای Expo 2020 آماده می‌کند.
 
به گزارش گروه اخبار مرکز تحقیقاتی IDC در تازه‌ترین گزارش خود اعلام کرد که با توجه با زیرساخت‌های مناسب و به‌روز شده فناوری در کشور امارات و افزایش سرمایه‌گذاری‌های سازمان‌های دولتی در بخش IT، پیش‌بینی می‌شود این کشور بیش از دیگر همسایگان خود در خاورمیانه رشد داشته باشد.
 
بر اساس گزارش منتشر شده از سوی IDC، مجموع هزینه‌های پرداخت شده در صنعت فناوری اطلاعات امارات در سال 2020 میلادی به بیش از 20 میلیارد دلار می‌رسد.
بخش اعظم این رشد مربوط به سرمایه‌گذاری سازمان‌های دولتی می‌شود و این در حالی است که دو شهر ابوظبی و دبی همچنان بیشترین سهم از سرمایه‌گذاری‌ها را به خود اختصاص داده‌اند.
مرکز تحقیقاتی IDC همچنین گزارش داد که دولت بزرگترین و پرسرعت‌ترین بخش در بازار فناوری امارات محسوب می‌شود و عامل اصلی رشد در این زمینه شده است.
 
لازم به ذکر است که در این میان بخش‌های ارتباطات، بازرگانی و همچنین نفت و گاز جزء صنایعی محسوب می‌شوند که بیشترین سرمایه‌گذاري‌ها از جانب آن‌ها صورت گرفته است.
 

​​