باندپهن ثابت

زیرساخت: خبر هک DNSهای ما کذب محض است

شرکت ارتباطات زیرساخت خبر خبرگزاری فارس مبنی بر هک شدن سرورهای DNS این شرکت را کذب محض خواند.
 

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل شرکت ارتباطات زیرساخت خبرگزاری فارس  روز گذشته  16خرداد93 خبری  مبنی بر هک شدن سرورهای DNS شرکت ارتباطات زیرساخت،  منتشر کرد،ضمن تکذیب این  خبر   به اطلاع می رساند سرورهای  یاد شده  بدون وقفه و بدون هیچگونه اختلالی در حال سرویس دهی به مشترکین دیتای کشور هستند.

 
بر همین اساس  علی رغم وجود حملات دائمی به سرورهای DNS شرکت ارتباطات زیرساخت، با تدابیر انجام شده خدمات  این سرویس ها  برقرار  است
 
روز جمعه فارس در خبری نوشته بود: براساس اطلاعات رسیده به خبرنگار فارس، در هفته گذشته سرورهای DNS‌ کشور هک شده است، سرورهای ایران به طور مرتب مورد حمله (به اصطلاح attack) قرار می‌گیرند اما هفته گذشته یک سری از این حمله‌ها موفق واقع شده‌اند.
 
20 تیرماه 90 بود که شرکت زیرساخت از راه‌اندازی سرورهای جدید DNS مبتنی بر به روزترین سخت افزارهای موجود و امن‌ترین سیستم نرم‌افزاری خبر داد و اعلام کرد از طریق تجهیزات امنیتی از کل مجموعه محافظت می‌شود.
 
پس از آن نیز در مهرماه 92 این شرکت بار دیگر اعلام کرد: سرورهای جدید DNS در شبکه IP/MPLS با استفاده از فناوری AnyCast راه‌اندازی شده و با استفاده از آدرس IP سرورهای DNS موجود، سرورهای جدیدی در نقاط مختلف شبکه قرار می‌گیرند؛ تمرکز زدایی در پاسخگویی به درخواست‌های DNS و توزیع بار ترافیکی سرورها، افزایش پایداری در دسترسی به سرورهای DNS به‌ویژه در زمان بروز اختلالات از مزایای این طرح اعلام شد.
 
DNS مخفف Domain name system، سروری است که آدرس IP را به نام سایت تبدیل می‌کند و اختلال در آن موجب اختلال در سرویس‌ اینترنت و اختلال در دسترسی به آدرس‌ها می‌شود.
 

​​