فناوری اطلاعات

جريمه گوگل براي سايت‌هايي که در تلفن همراه نمايش خوبي ندارند

آن دسته از کاربراني که با استفاده از تلفن‌هاي همراه به اينترنت وصل مي‌شوند، بعضاً از اين موضوع گلايه‌مندند که گاه با درج آدرس سايت مورد نظرشان در موبايل، به جاي صفحه اصلي به يک وب سايت ديگر ارجاع داده مي‌شوند. گوگل قصد دارد با اين مشکل مقابله کند.
 
 
گوگل آن دسته از سايت‌هايي که کاربران را به ديگر پايگاه‌ها ارجاع مي‌دهند يا به اصطلاح ري.دايرکت (redirect) مي‌کنند، نامطلوب شمرده و به هنگام نمايش يافتن در نتايج جست‌وجو، آنها را با درج برخي علايم هشدار دهنده متمايز مي‌سازد.
گوگل مدعي است دليل بروز اين مشکل آن است که سايت‌هاي خطا کار، از اين که بتوانند به گونه‌اي درست در تلفن‌هاي همراه هوشمند ظاهر شوند، ناتوان‌اند.
غول جست‌وجو به مديران چنين وب‌سايت‌هايي توصيه کرده به جاي اين که کاربران را به سايت‌هاي ديگري ارجاع دهند، پايگاه خود را به کار در تلفن همراه مجهز نمايند.
بر اساس اين گزارش، اگر چه پياده شدن چنين شيوه‌اي باعث صرفه جويي در زمان وبگردي مي‌شود، ولي؛ اين رويکرد هشدار دهنده گوگل صرفاً از سر دلسوزي براي کاربران نيست؛ زيرا آنطور که خود غول جست‌وجو گفته، عملکرد اين سايت‌هاي ارجاع‌دهنده، بعضاً مشکلاتي در الگوريتم خزش، ايندکس و رتبه‌بندي گوگل به وجود مي‌آورد.
علاوه بر اين برخورد قهرآميز با چنين صفحات اينترنتي، گوگل را در ايندکس و رتبه‌بندي بهتر و دقيق‌تر وب‌سايت‌ها کمک کرده و اين امر درآمد بيشتري براي اين شرکت آمريکايي به ارمغان مي‌آورد.

​​