فناوری اطلاعات

رفسنجانی: عقل سلیم به فکر فیلترینگ نیست

منبع: فناوران
رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام در نخستین سالگرد انتخابات ریاست جمهوری سال 92 گفت: فكر مي‌كنم بستن دريچه‌هاي اطلاعات و ارتباطات نتيجه‌اي معكوس مي‌دهد و عقل سليم به فكر فيلترينگ نيست.
 
اکبر هاشمی‌ رفسنجانی پرهیز از نزاع های سیاسی را شرط عقل و منطق در جامعه دانست و گفت: ادب و اخلاق، حکم می‌کند که انسان در گفتار و رفتار معتدل باشد و از افراط و تفریط پرهیز کند.
 
 وی افزود: عمیقاً معتقدم انتخابات 24 خرداد نتیجه آگاهی مردم است و به همین خاطر نسبت به آینده امیدوارم.
 هاشمی‌رفسنجانی تصورات کسانی را که قدرت را حق مادرزادی خود می‌دانند، تقبیح کرد و گفت: فکر می‌کنم بستن دریچه‌های اطلاعات و ارتباطات نتیجه‌ای معکوس می‌دهد و عقل سلیم به فکر فیلترینگ نیست.
 
ترقی: فیلترینگ باید ادامه یابد
یک عضو شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی گفت و گو با ایسنا گفت: با توجه به اینکه شبکه‌های اجتماعی نقش اصلی را در انقلاب‌های رنگی منطقه دارند، باید به سیاست فیلترینگ عمل شود.
 
حمیدرضا ترقی در ارزیابی خود درباره شبکه‌های اجتماعی، گفت: تا دولت خودش شبکه ملی راه‌اندازی نکند اصلا صحبت کردن در مورد این موضوع کار درستی نیست.وی افزود: در درجه اول، دولت باید خطراتی را که ناشی از افزایش پهنای باند است مورد دقت قرار دهد و پس از آن شبکه اجتماعی ملی راه‌اندازی کند. پس از این روند می‌توان در مورد فیلترینگ هم صحبت کرد.این فعال سیاسی گفت: هم‌اکنون کشورهایی مثل چین به فیلترینگ معتقدند و اجازه اینکه این شبکه‌ها بدون کنترل مورد استفاده قرار بگیرند، نمی‌دهند. اکثر کشورها بر اساس اقتضائات خود در رابطه با این شبکه‌ها عمل می‌کنند و ما هم باید طبق اقتضائات خود عمل کنیم.

​​