تلفن همراه

ITU: هندزفری گوشی‌ها کیفیت لازم را ندارد

بررسی‌های سازمان جهانی مخابرات(ITU) نشان داد کارخانه‌های موبایل‌ساز نیازمند آن هستند که هرچه سریع‌تر محصولات خود را با هندزفری‌های مخصوص اتومبیل سازگار کنند و کیفیت آن‌ها را ارتقا دهند.
 
 
به گزارش گروه اخبار خارجی آژانس خبری فناروی اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)، این سازمان بر اساس آخرین بررسی خود اعلام کرد بخش اعظم گوشی‌های آزمایش شده از نظر کیفیت صوتی هندزفری در سطح بسیار پایینی به‌سر می‌برند و بر همین اساس این نگرانی به‌وجود می‌آید که کارخانه‌های خودروساز هیچ هماهنگی با هندزفری‌های کنونی ندارند و به همین خاطر راننده نمی‌تواند از امکانات صوتی قابل قبول بهره‌مند شود.
 
 
گفته شده است که به منظور حل این مشکل کارخانه‌های خودروسازی بزرگ از جمله مرسدس بنز و تویوتا که از استاندارد هندزفری HFT پشتیبانی می‌کنند، موظفند هرچه سریع‌تر سیستم‌های خود را ارتقا دهند و کیفیت و امکانات بیشتری در اختیار کاربران بگذارند.
این آزمایش در تمام دفاتر مرکزی سازمان جهانی مخابرات در ماه می از سال جاری میلادی انجام شد و کارشناسان طی آن همه گوشی‌های هوشمند باکیفیت که در جهان مورد استفاده قرار می‌گیرند را با هندزفری‌های آن‌ها بررسی کردند.
از بین گوشی‌هایی که آزمایش شدند حدود 30 درصد توانستند تمام تست‌ها را با موفقیت پشت‌سر بگذارند و 70 درصد باقیمانده در بخش‌های مختلف با اختلالاتی مواجه بودند.
 

​​